Архів за: Травень 2021

Прощання з Букварем

Ніколи не забудемо
Ми друга Букваря.
Ми завжди вчитись будемо
Для щастя і добра.

Сьогодні для першокласників-нушівців відбулося свято – прощання з “Букварем”.

Гру-квест підготували та провели класні керівники Ділова І.О. та Коваленко А.М. “Букварик» випробовував кожного учня 1 класу на «міцність» у знанні букв, підготував різноманітні завдання.

Директор ліцею Шевченко А.В. привітала дітей та вручила дипломи першокласників, побажавши успіхів у навчанні.

Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався.

І це свято – перша сходинка у шкільному житті, яку першокласники подолали разом зі своїми першими  вчителями.

Поради психолога

Пам’ятка дітям, які потерпають від домашнього насилля

Насильство над вами, яке вчиняють ваші батьки – неприпустима річ.
Ти маєш право на повагу у своїй сім’ї, а в разі небезпеки – на захист.
Якщо тато б’є маму, бабусю, братиків чи сестричок не варто відразу кидатися на допомогу, а важливо швидко сховатися, а краще непомітно вийти з дому та покликати на допомогу дорослих, які знають як діяти у подібних ситуаціях; якщо в тебе є телефон то необхідно викликати поліцію.
Пам’ятай, ти не в чому не винен, тому соромитися не варто. Обговори свої проблеми з класним керівником, соціальним педагогом, психологом, родичами.

Зміни в роботі дошкільного підрозділу

1967 року в селі Петрівське Вовчанського району (нині село Зарічне) був створений ясла-садок радгоспу «Салтівський», розрахований на 100 місць. 

У 1996 році діяльність дитячого садка було припинено, а у 2013 році на базі Петрівського навчально-виховного комплексу (загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу) створюється дошкільна група для дітей від 3-6 років, розрахована на 12 місць.

Після утворення в червні 2017 року Старосалтівського освітнього округу Зарічненський НВК став філією Старосалтівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а у 2020 році дошкільний навчальний заклад став структурним дошкільним підрозділом Старосалтівського ліцею.

21 травня 2021 року відбулась довгоочікувана подія –  переведення закладу дошкільної освіти у режим роботи повного дня.

На свято завітали почесні гості: Коновалов Е.П., Старосалтівський селищний голова; Штрикун Л.І., заступник Старосалтівського селищного голови; Курсачова Г.С., секретар Старосалтівської селищної ради; Глазунова І.М., начальник відділу освіти, молоді та спорту; Форов М.В., староста Зарічненського старостинського округу; Бернадський О.І, депутат Старосалтівської селищної ради, Шевченко А.В., директор Старосалтівського ліцею; Галушка С.Є., колишній завідувач дошкільного навчального закладу у селі Петрівське.

Слід відзначити те, що керівництвом ТГ враховані потреби батьків, і діти зможуть отримувати якісну дошкільну освіту.

Гості привітали батьків, дітей, колектив закладу з визначною подією та подарували малечі подарунки.

ТВІЙ ДРУГ – БЕЗПЕЧНИЙ РУХ

Україна приєдналася до шостого Глобального Тижня безпеки дорожнього руху, який, за ініціативою ООН, проходить в усьому світі з 17 по 23 травня. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.
Тиждень безпеки дорожнього руху пройшов і у Старосалтівському ліцеї.
  Всі знають, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров’я, а навіть життя. У наш час з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах, тому, щоб зберегти своє здоров’я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху. Адже, за даними ВООЗ, дорожньо-транспортний травматизм є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Саме тому кожен учасник дорожнього руху: водій, пасажир чи пішохід – повинен усвідомлювати свою відповідальність.
  У Старосалтівському ліцеї з 17 по 21 травня пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, вироблення навичок безпечного поводження під час руху до школи і додому.
  В рамках тижня заступником директора з виховної роботи Новіковою Н. М. та класними керівниками 1 – 11 класів були проведені тематичні уроки, бесіди і вікторини з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів: «Азбука доріг. Школа Світлофора», «Знай і вивчай правила дорожнього руху», «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай!», «Безпека дорожнього руху – це життя!». Під час проведених заходів діти розгадували загадки, малювали дорожні знаки, грали в рольові ігри, переглядали мультиплікаційні й документальні відеофільми. Упродовж тижня школярі мали змогу долучитись до конкурсу дитячих малюнків на асфальті «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!», а у шкільній бібліотеці з тематичною книжковою виставкою «Твій друг – безпечний рух».
  Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху, усвідомленню необхідності бути уважними і дисциплінованими на вулицях, дотримуватися Правил дорожнього руху. Адже від цього залежить життя і здоров’я!

 

ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ВИШИВАНКИ – 15 РОКІВ!

 

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – красиве свято, сповнене українським духом і колоритом. Воно не має жодного політичного підґрунтя і покликане популяризувати українську культуру та традиції.

Свято було започатковане в Чернівцях у 2006 році. Відтоді стало традицією Всесвітній день вишиванки святкувати у третій четвер травня. І хоч цей день не є офіційним святом, але відзначають його не тільки в Україні, але й далеко за її межами – українці та всі прихильні до нас і до нашої культури люди. Продовження

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

Протягом лютого – квітня 2021 року проводився Фестиваль української культури «Харківський обласний творчий фестиваль «Молоді таланти Харківщини», мета якого – сприяння залученню до творчої активної діяльності дітей та молоді, що мешкає в містах та сільських районах Харківської області, збереження та підтримка національних культурних традицій України та українського мистецтва та організація змістовно-тематичного дозвілля населення міст та сільських районів Харківської області. Організатором Фестивалю стала Комунальна установа «Харківський обласний центр молоді», метою діяльності якої є реалізація державної молодіжної політики України у Харківському регіоні.

З огляду на те, що, відповідно до постанови кабінету міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2», на території Харківської області було запроваджено карантин до 31 квітня 2021р., відбіркові тури фестивалю  проводилися в он-лайн форматі.

Учасниками Фестивалю були і учні нашого ліцею: у номінації «Інструментальне виконавство» – ансамбль «Імпульс 80» (керівник Матвієвський Л. А.); в номінації «Вокал» – Карнаух Катерина (9-А клас), Павленкова Аніта (6-А клас) та володар Гран-прі конкурсу «Голос діти», який проводився у Старосалтівському ліцеї, Іванніков Данило (4-Б клас) – керівник Берченко А. В.

Підсумки Харківського обласного творчого фестивалю української культури «МОЛОДІ ТАЛАНТИ ХАРКІВЩИНИ» були підведені 30 квітня 2021року

Вітаємо наших учнів-переможців у номінації «Вокал»:  лауреата Павленкову Аніту 

та абсолютного переможця  Іваннікова Данила.

Дякуємо вчителю музичного мистецтва Берченку Андрію Вікторовичу за підготовку учнів до конкурсу! Бажаємо міцного здоров’я та нових творчих успіхів!

ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ

День Європи – свято, яке відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня згідно з рішенням, ухваленим у 1985 році на зустрічі в Мілані лідерами країн-членів ЄС. Це свято – символ започаткування нової, успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

В Україні День Європи відзначають з 2003 року у третю суботу травня як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Прикметно, що Україна – єдина держава не член Європейського Союзу, у якій це свято відзначається на державному рівні.

Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. День Європи є ще однією  нагодою для нас, українців, нагадати іншим і підтвердити, що ми – європейська нація. За час, що минув від першого святкування Дня Європи в Україні, це свято стало дуже популярним, воно стало частиною сучасного формування національної самобутності українців. У цей день ми вшановуємо наші спільні цінності, спільну історію і наше спільне майбутнє. Наша держава може з упевненістю рухатися до єдиного європейського простору, бо здатна зробити вагомий внесок у розбудову нової об’єднаної Європи.

Нехай же наше спільне майбутнє буде мирним, щасливим, світлим і радісним!

Миттєвості родинного щастя

15 травня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РОДИНИ. Це свято почали відзначати відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 20 вересня 1993 року. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.

Родина – це тепле і затишне слово:

Бабусина ласка і з дідом розмова,

Матусина пісня і братова втіха,

Кімната, повнісінька щастя і сміху…

   В Україні говорять: «Без сім’ї немає щастя на землі». Адже саме в сім’ї дитина робить свої перші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.

У сім’ї відбувається формування людини як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

До Міжнародного дня родини учні Старосалтівського ліцею разом зі своїми рідними охоче долучилися до прекрасного заходу – фоточеленджу «Миттєвості родинного щастя». Діти радо поділилися щасливими моментами з життя своїх сімей. Кожна світлина несе в собі радість і позитив.

То ж дозвольте у Міжнародний день сім’ї побажати Вам і Вашим рідним добра та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї.

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31