Навчання

Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників взяти участь у Інтернет-зборах, що проводитимуться з 1 по 31 березня 2021 року на сайті Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» http://edu-post-diploma.kharkov.ua.

Захід відбудеться за ініціативи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації з метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та на виконання обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019–2023 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради  від 06 грудня 2018 року № 817-VIІ.

Учасники зборів у зручний для себе час зможуть ознайомитися з нормативним документом, що регламентує порядок прийому дітей до 1 класу, інформаційними матеріалами з питань готовності дітей до школи та порадами щодо створення умов для успішної адаптації дітей до нових умов, заповнити анкету та поставити свої запитання модераторам Інтернет-зборів можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4STlk63N-DSv_DaGvz8DMfqItIYHqQ_VSS_hHiqb90ZmFiA/viewform?usp=sf_link

Моя Леся Українка

  З нагоди 150-річного ювілею з дня народження української поетеси Лесі Українки, з метою популяризації творчої спадщини поетеси, долучення до поглибленого ознайомлення з життям та творчістю Лесі Українки ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» та ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА у 2021 році проводять Міжнародний літературний марафон «Моя Леся Українка» (#МояЛесяУкраїнка).

Учениця 6–А класу Старосалтівського ліцею Плугіна Ксенія (вчитель Шпичко С. В.) взяла участь у Марафоні, прочитавши вірш Лесі Українки «Як дитиною, бувало…».

Марафон триває з 1 лютого до 31 березня. Так що запрошуємо шанувальників творчості великої поетеси: дітей та дорослих, усі охочих, без будь-яких вікових обмежень – долучитися до цієї чудової акції (з умовами проведення Марафону можна ознайомитися за посиланням.

Шануй мову калинову!

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово!
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі!
Любов Забашта
Слово, моя ти єдиная зброє,
Ми не повинні загинуть обоє!
Леся Українка

Цей тиждень (19.02 – 26.02) у Старосалтівському ліцеї був присвячений двом визначним датам – Міжнародному дню рідної мови і 150-річчю від дня народження видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки.
В усіх класах вчителями-предметниками і класними керівниками були проведені виховні заходи та тематичні уроки.
Фоє ліцею прикрасила виставка – експозиція «Леся Українка – славна донька України», на якій, крім інформаційних матеріалів, були представлені чудові творчі роботи учнів.
Протягом тижня заступник директора з виховної роботи Новікова Н.М. та педагог-організатор Крюкова О.М. проводили для учнів 1-11 класів інформаційні хвилинки «Мово, ти дзеркало душі, країни і народу», «В її імені фарби України», «Як я умру, на світі запалає Покинутий вогонь моїх пісень».
Бібліотекарі ліцею Заіченко О.Г. та Лисаченко Л.В. запросили учнів 5–6 класів на інформаційну годину «Шануй мову калинову!», в ході якої презентували книжкову виставку «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!», а для учнів 3-х класів провели мовну вікторину «Подорож океаном рідної мови».
Цікаво пройшов конкурс знавців української мови серед третьокласників, який провела Шарко В. О.
З учнями 4-х класів класні керівники Білай Н. І. та Бобрик М. І. провели години спілкування «Чарівні слова відкривають серце», в ході яких діти розігрували різні життєві ситуації із використанням чарівних» слів.
Учні 9-11 класів активно долучилися до акції «5 причин пишатися Україною», яку організували вчителі української мови Шевченко А. В., Шпичко С. В, Дьоміна Н. В.
За звання кращого знавця українських прислів’їв змагалися під час народознавчої гри «Неймовірна круговерть» на тему «Народ скаже – як зав’яже», яку провела Комар С. В., учні 5–Б класу.
А чудова виставка творчих робіт учнів 4–10 класів «Леся Українка: квітка на долоні вічності», стала результатом конкурсу малюнків до творів знаменитої доньки Прометея (під керівництвом Шпичко С. В. та Крюкової О. М.)
Всі заходи були спрямовані на те, щоб поглибити знання учнів про мову як основу духовності, виховувати любов і повагу до української мови як мови державної та мови материнської; зацікавити творчістю Лесі Українки та спонукати до її вивчення.

МОЯ СУПЕРСИЛА – БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ

За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, разом з цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних  технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. В механізмах захисту дітей від сексуальних  ризиків в Інтернеті надзвичайно важливим є превентивний аспект, а саме: надання якомога більше інформації дітям, батькам та особам, які їх замінюють, а також вчителям про особливості вчинення подібних злочинів.

Згідно  з  дослідженням  британського  управління зв’язку  OFCOM,  діти  по  всьому  світу  проводять  все  більше  часу,  граючи в онлайн-ігри. Навіть Netflix вважає основним конкурентом не інші сайти з серіалами, а онлайн-ігри. У мережевих іграх є можливість спілкуватись з іншими гравцями як у віртуальному світі, так і через приватні повідомлення у  особистих  кабінетах/приватних  профілях.  В  них  легко  приховати  свою реальну особу за вигаданим ім’ям та чужим фото.

З  огляду  на  гостру  актуальність  зазначеної  проблеми та на виконання Листа Уповноваженого Президента України з прав дитини, у Старосалтівському ліцеї почали проводити серію уроків, спрямованих на захист дітей в цифровому середовищі.

18 лютого 2021 року класними керівниками 1-2 класів Діловою І. О., Коваленко А. М., Лапіною Л. П. та  Запарою І. В. були проведені уроки «Моя суперсила – безпека в Інтернеті». Діти послухали цікаву казку про черепашку Хаппі, яка спілкувалась з незнайомцем в Інтернеті, та обговорили правила онлайн-безпеки. Із задоволенням маленькі школярі працювали в командах: грали в інтерактивні ігри «Лабіринт», «Так – ні», брали участь у групових перегонах – яка з команд швидше та краще розмалює картинку з тематичним сюжетом.

Разом для найкращого Інтернету!

«Разом для найкращого Інтернету!» – під таким гаслом 9 лютого 2021 року у світі та в Україні відзначався День безпечного Інтернету

Починаючи з 2004 року у вівторок другого тижня лютого з метою популяризації більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління — діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі. Саме тому проблема безпеки дітей в Інтернеті Україні стає все більш актуальною. На сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

З 8 по 12 лютого  у Старосалтівському ліцеї пройшов Тиждень безпеки в Інтернеті, в рамках якого були проведені заходи для учнів 1 – 11 класів. Для батьків також було організовано відеолекторій, матеріали якого наочно розповіли про ті ризики, на які можуть натрапити їхні діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити від них дітей.

Учні молодших класів з класними керівниками переглянули мультфільми із серії «Корисні підказки», з яких дізналися багато цікавої інформації про користь та небезпеку «всесвітньої павутини».

Для учнів 5 – 11 класів протягом тижня заступником директора з ВР Новіковою Н. М. проводилися інформаційні онлайн-хвилинки з відеороликами про безпечну поведінку дітей в Інтернеті. На інформаційних стендах у фоє ліцею також було розміщено багато інформації на тему «Поведінка в Інтернеті».

Цікаво також пройшли уроки, проведені вчителями інформатики Матвієвським Л. А. та Струком О. І., у 5 – 11 класах, під час яких разом із шляхами безпечного використання Інтернету обговорювалися і питання інтернет-етики (урок-практикум з використанням Інтернет-ресурсів та уроки  форматі гри «Морський бій»).

Знай наших!

Про свої здібності людина може дізнатися, тільки спробувавши прикласти їх

Сенека

Учні Старосалтівського ліцею  щороку долучаються до участі у різноманітних інтелектуальних змаганнях: учнівських олімпіадах, турнірах, виставках і конкурсах, – мета яких виявлення і розвиток в учнів творчих здібностей, інтересу до наукової (науково-дослідницької) діяльності, сприяння професійній орієнтації школярів.

Наші обдаровані діти під керівництвом вчителів-наставників також традиційно беруть участь у роботі Малої академії наук України за різними напрямками.

Приємно зазначити, що учениця 8 класу Меняйленко Діана цьогоріч гідно представила наш ліцей на обласному етапі захисту робіт V Обласної учнівської науково-практичної конференції Харківського територіального відділення Малої академії наук України з екології  та нагороджена Дипломом.

Щиро вітаємо Діану та її керівника Лисаченко Л. В., бажаємо подальших успіхів, перемог і нових відкриттів!

Рейтинг шкіл Харківської області 2020 року

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Харківської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2020 року.

У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2020 році. Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.

Цей список налічує 320 загальноосвітніх навчальних закладів із 394. Наша школа у цьому списку посіла 3 місце (у минулому році 22).

 

Вчимося дистанційно

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Ваше відношення до енергетиків

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031