Поради батькам

Всесвітній день здорового харчування: турбота про здоров’я через якісне харчування

Щороку 16 жовтня у світі відзначається Всесвітній день здорового харчування. Це важлива подія, яка нагадує нам про те, що наше здоров’я значною мірою залежить від того, що ми їмо. У сучасному світі якісне харчування стає ключовим фактором для підтримки здорового способу життя.

Збалансоване харчування забезпечує отримання вітамінів, мінералів та енергії, що сприяє фізичному розвитку, гарному самопочуттю та високій працездатності. Особливо важливо здорове харчування для дітей, адже саме в дитячому віці закладені основи міцного здоров’я та активного майбутнього.

У школі ми піклуємося про те, щоб наші учні розуміли важливість правильного харчування і вміли самостійно вибирати корисні продукти. Наші навчальні програми включають уроки, присвячені здоровому способу життя та харчуванню, однак виховання відповідного ставлення до власного здоров’я є єдиним з наших основних цілей.

В цей день класні керівники початкових класів проводять заняття з учнями на тему “Тарілка здорового харчування”. А для учнів середніх та старших класів проводяться інформаційні хвилинки щодо здорового харчування та впливу харчування на організм підростаючого покоління.

Тарілка здорового харчування — це концепція, розроблена експертами Гарвардського університету, яка допомагає налагодити харчування, а вибір корисних продуктів зробити простим і зрозумілим. Вона слугує наочною ілюстрацією того, яким має бути приймання їжі, щоби вміст і співвідношення основних поживних речовин були максимально збалансовані.

Здорова тарілка допомагає легко контролювати розмір і якість порцій, забезпечує різноманіття в раціоні й робить здорове харчування простим і доступним. Пам’ятайте, що кожне приймання їжі — це можливість зробити здоровий вибір і покращити своє самопочуття.

Зробіть свідомий вибір на користь здоров’я — почніть з Тарілки здорового харчування https://youtu.be/mIu1O0VFsvM?si=L9H0T-EoTEMISVD7

Запрошуємо всіх долучитися до свята Всесвітнього дня здорового харчування та разом піклуватися про своє здоров’я шляхом організації якісного і збалансованого харчування!

                                                                   За матеріалами сайту Центру громадського здоров’я МОЗ України https://phc.org.ua/news/tarilka-zdorovogo-kharchuvannya

Як обрати безпечну дитячу іграшку

Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.
Сьогодні в торговельній мережі можна побачити надзвичайне розмаїття дитячих іграшок різних видів, розмірів, призначення та типу. Але чи вся ця продукція безпечна? Чи можна її використовувати без шкоди для здоров’я? Слід пам’ятати, що їх об’єднує обов’язкова вимога, – характеристики мають відповідати умовам Технічного регламенту безпечності іграшок та всім нормам безпеки.
Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області пропонує при купівлі дитячих іграшок дотримуватись 10 правил:
1. Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки. Яскраві, красиві, легко миються – у таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної пластмасової іграшки суттєво переважають її плюси. Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор для дітей віком старше 3-х років. Перед купівлею понюхайте іграшку. Якщо від неї відчувається різкий неприємний запах, ймовірно в її складі є небезпечні хімічні складники (фталати, толуол, фенол, формальдегід, полівінілхлорид та інші), постійний контакт з якими може призвести до проблем зі здоров’ям дитини (порушення в роботі печінки, нирок, алергічні реакції тощо). Продовження

Як отримати документи про освіту в окупованих регіонах

Міністерством освіти і науки підготовлені рекомендації для школярів та батьків, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, щодо продовження навчання та отримання документів про освіту.

У МОН рекомендують дотримуватися таких рекомендацій:

1. Подати заяву про зарахування до будь-якого закладу загальної середньої освіти на безпечній території України (допомогу у виборі закладу надають органи управління освітою 14 областей та міста Києва, а також департаменти освіти і науки Донецької, Харківської, Миколаївської та Запорізької обласних військових адміністрацій).

2. Завершити навчання та пройти оцінювання відповідно до рекомендацій МОН, затверджених наказом від 1 квітня 2022 р. № 290.

3. Свідоцтво про здобуття базової або повної загальної середньої освіти замовляє та вручає заклад, до якого подана заява про навчання (це стосується також свідоцтв досягнень для 1-4 кл. і табелів навчальних досягнень для 5-8 і 10 класів).

У разі, якщо на час завершення навчального року заклад освіти, який замовив випускникам свідоцтва, не функціонує внаслідок збройної агресії російської федерації, видавання свідоцтв та заповнення додатків до них може здійснити інший заклад освіти, визначений органом управління у сфері освіти. У цьому разі уповноважена особа закладу освіти, що заповнила додаток до свідоцтва, робить запис із посиланням на наказ «Додаток заповнено на підставі наказу МОН від 01 квітня 2022 р. № 290».

У разі відсутності результатів річного оцінювання після завершення навчання за освітньою програмою закладу освіти учень має право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання та отримати документи про освіту.

Контактна інформація для допомоги обрання шкіл щодо продовження навчання

  • Вінницька область – (098) 830 77 93, anatoliy.kalyetnik@vin.gov.ua;
  • Волинська область – (068) 412 43 64, moa88@ukr.net;
  • Дніпропетровська область – (056) 770 67 86, dnipro2022po@ukr.net;
  • Закарпатська  область – (050) 527 10 84, helenaochar@gmail.com;
  • Івано-Франківська область – (050) 245 17 30, sachovska78@ukr.net; 
  • Кіровоградська область – (066) 332 20 45, deposvkrua@gmail.com;
  • Львівська область – (098) 306 65 91, sysluk2017@ukr.net;
  • Одеська область – (066) 384 12 63, ilonashar35@gmail.com;
  • Полтавська область – (050) 684 90 03, yur4encko.alla@gmail.com;
  • Рівненська область – (098) 547 58 98, lubovosvita@gmail.com;
  • Тернопільська область – (067) 350 01 37, avzvarych@gmail.com; 
  • Хмельницька область – (097) 136 76 79, 0673017536, o@gmail.com;
  • Черкаська область – (063) 114 95 57, (0472) 54 33 54, unznz.ch@gmail.com, school17ck@gmail.com;
  • Чернівецька область – (080) 033 64 26, kseniagaiseniuk@gmail.com; 
  • Київ – (067) 740 90 12, (063) 183 52 06, vidzsosvita@gmail.com, s.ivashnova@kubg.edu.ua.

Освіта.ua

Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників взяти участь у Інтернет-зборах, що проводитимуться з 1 по 31 березня 2021 року на сайті Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» http://edu-post-diploma.kharkov.ua.

Захід відбудеться за ініціативи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації з метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та на виконання обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019–2023 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради  від 06 грудня 2018 року № 817-VIІ.

Учасники зборів у зручний для себе час зможуть ознайомитися з нормативним документом, що регламентує порядок прийому дітей до 1 класу, інформаційними матеріалами з питань готовності дітей до школи та порадами щодо створення умов для успішної адаптації дітей до нових умов, заповнити анкету та поставити свої запитання модераторам Інтернет-зборів можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4STlk63N-DSv_DaGvz8DMfqItIYHqQ_VSS_hHiqb90ZmFiA/viewform?usp=sf_link

До уваги батьків майбутніх першокласників

Відповідно до наказу по Старосалтівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10-у від 22.04.2020 “Про визначення дати початку прийому заяв про зарахування дітей до 1-х класів у 2020 році” з 29 квітня 2020 року розпочинається прийом заяв на зарахування до 1-х класів на 2020/2021 навчальний рік. 

Інструкція для батьків

Готуємось до 1 класу

5 березня у Старосалтівській ЗШ І-ІІІ ступенів відбулася  зустріч з батьками майбутніх першокласників. Метою зустрічі було ознайомлення батьків з особливостями НУШ; формування у батьків правильного ставлення до виховання дітей у цьому напрямку та виховання почуття відповідальності, надання батькам рекомендацій щодо формування у дітей здорового способу життя. З доповідями виступили медична сестра школи Пугач Л.І., практичний психолог Берченко С.І., вчителі 4-х класів Ділова І.О. та Коваленко А.М.. Батьки мали змогу задати питання, які їх турбують, та отримати відповіді від директора школи Шевченко А.В. та заступника директора з НВР Гордієнка О.М.

Навіщо потрібно вчити математику?

Вивчення понять, законів математики та логіки, розв’язання математичних і логічних завдань вимагає розумових зусиль. А навіщо це взагалі потрібно? Навіть якщо ви переконані, що життя вашої дитини не буде пов’язане з математикою, рекомендуємо все одно прочитати цю статтю, щоб як мінімум самому переконатися, що математика викладається у школі не дарма.

  1. Математика розвиває мислення
Як регулярні спортивні тренування «прокачують» тіло, роблять його здоровим, дужим і витривалим, так регулярні заняття математикою «прокачують» мозок — розвивають інтелект і пізнавальні здібності, розширюють кругозір. Математика закладає навички ефективного і швидкого навчання чому завгодно. Все це відбувається завдяки «перетворенню в людину мислячу».
  1. Заняття математикою тренують пам’ять
Вчені зі Стенфордського університету в США вивчили процес розв’язання людиною математичних завдань і з’ясували, що дорослі люди використовують для цих цілей мислення і доведену до автоматизму навичку «діставати» з пам’яті вже наявні там відповіді. І ця звичка «думання», осмислення і запам’ятовування інформації, формується у школярів віці завдяки математичним вправам.
  1. Математика загартовує характер
Для правильного розв’язання математичних і логічних завдань потрібні уважність, наполегливість, відповідальність, точність і акуратність. Чим регулярніше дитина тренує ці «м’язи характеру», тим сильнішими вони стають, тим частіше допомагають дитині у вирішенні не тільки навчальних завдань, але й життєвих проблем.

Продовження

Молитва за дітей до початку навчального року

molitvaВладико Христе, Спасителю наш, надіє життя нашого, що з уст немовлят і грудних дітей хвалу прийняти зволив!
До Тебе приходимо, помочі потребуючи, й на Тебе уповання про збереження роду людського покладаємо! Найперше підносимо прохання сердець своїх за діточок наших, бо в них майбутнє Церкви Твоєї Святої й держави нашої.
Ти Сам апостолам Твоїм заповідав: «Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо їхнє є Царство Небесне». Тож і нині чистоту серця їхнього відаючи, збережи і настанови їх на всяке діло благе: подай їм душі чисті, непорочні, тіла здорові та лагідну бесіду; при літніх – мовчати, премудрих – слухати, старшим – коритися, з рівними і меншими – приязнь мати; без лукавства розмовляти, до навчання мати розум відкритий.
Збережи й настанови також і батьків їхніх, подай їм у всьому доброму приклад їм подавати. Навчи всіх нас діяти благочестиво за словом Твоїм, «очима управляти», язик здержувати, ум смиряти, тіло упокорювати, гнів подавляти, помисел чистий мати, спонукаючи себе на добрі діла Тебе ради.
І так у благочесті поживши, досягнемо від віку приготованих обителей життя вічного в Царстві Твоєму, де разом з ангелами й усіма святими прославлятимемо Тебе – Істинного і Єдиного Бога, разом із Безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом, нині й присно, і на віки вічні.
Амінь.

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930