Шкільні будні

Виставка дитячих малюнків «Громада моєї мрії»

Старосалтівська селищна військова адміністрація Чугуївського району Харківської області повідомляє про  проведення виставки дитячих малюнків «Громада моєї мрії».

В рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за консультаційної підтримки Фонду розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (FRDL) Старосалтівською селищною військовою адміністрацією розпочато розроблення проекту Стратегії розвитку Старосалтівської селищної територіальної громади Харківської області на 2025-2027 роки. 

З метою врахування думки наймолодшої вікової групи населення нашої громади пропонується провести виставку дитячих малюнків «Громада моєї мрії».

До участі у виставці малюнків запрошуються діти вікової групи  від 3 до 7 років усіх населених пунктів громади, усіх соціальних груп і спільнот громади, зокрема ВПО.

Дитячі малюнки приймаються:

  • з 01 листопада 2024 року по 19 листопада 2024 року включно;
  • за адресою:
  • 62560, Україна, Харківська область, Чугуївський район, селище Старий Салтів, вул. Перемоги, буд. 21, 1-й поверх (ЦНАП);
  • приміщення старостинських округів територіальної громади.

Умови оформлення робіт: зазначення власного ім’я та прізвища автора; його вік; назва населеного пункту громади. У разі приналежності автора малюнку до внутрішньо переміщених осіб, додатково позначити: ВПО.

Виставка дитячих малюнків «Громада моєї мрії» розпочнеться з  27.11.2024 у будівлі  Старосалтівського селищного будинку культури за адресою: 62560, Україна, Харківська область, Чугуївський район, селище Старий Салтів,  вул. Перемоги, буд. 21, 1-й поверх.

З сайту https://stsaltiv.gov.ua/news/vistavka-dityachih-malyunkiv-gromada-moi-mrii-2024-10-31

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Оскільки торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини, Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно-просвітницькі акції з протидії торгівлі людьми з метою інформування громадян України про цю проблему, а також забезпечує формування державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.

Наразі Мінсоцполітики заплановано розробку Методичних рекомендацій для органів місцевого самоврядування щодо виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі серед дітей, осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб.

14 липня 2021 року Кабінетом Міністрів України було схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 14 липня 2021 р. № 800-р). Відповідно до зазначеного розпорядження, Міністерство соціальної політики разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробляє проект Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

У рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в нашому ліцеї для учнів початкових класів класні керівники провели годину спілкування “Великі права маленької дитини”, де нагадали учням про їхні права та обов’язки як маленького громадянина великої держави. Для учнів 5-11 класів були проведені інформаційні хвилинки та дайджести, години спілкування: “Торгівля людьми: Пильнуй! Помічай! Реагуй!” та бесіди «Торгівля людьми – сучасні прояви рабства».

Для учнів 8-11 класів проведено лекцію “Мігруй та працюй безпечно!” з попередження та протидії торгівлею людьми у світі та Україні Сухоруковою Н.А., головним спеціалістом відділу науки, вищої та професійної освіти управління науки, вищої, професійної освіти ДНіО ХОВА. 

 

Протягом уроку-лекції було розглянуто  “міфи та правду” про торгівлю людьми, статистику, схеми та форми торгівлі, обговорили головні правила безпеки, щоб уникнути даних ситуацій, розглянули та обговорили приклади та ситуації, в яких людина може стати жертвою торговців, звернули на види допомоги та діючі контакти для звернень людей в разі потрапляння  в такі ситуації.  Урок був пізнавальним, цікавим та корисним. Дякуємо пані Наталії за таку актуальну та необхідну в наш час зустріч!

Будьте обачними!

 

Обрано підручники з історії для 11 класу

Дорожня карта учасника ЗНО-2024: національний мультитест

У звʼязку з бойовими діями на території України у 2024 році втретє замість зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено національний мультипредметний тест (НМТ).

Тест проводять з метою забезпечення прав вступників на рівний доступ до вищої освіти.

Участь у НМТ може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася для проходження тестування відповідно до встановлених вимог.

Освіта.ua пропонує інформаційні матеріали, що допоможуть якнайкраще підготуватися до національного мультипредметного тесту та успішно його скласти.

Загальна інформація

Реєстрація на ЗНО/НМТ

Підготовка до ЗНО/НМТ

Продовження

До уваги батьків майбутніх першокласників.

Набір учнів до першого класу на 2024-2025 навчальний рік

Коли розпочинається прийом документів для зарахування дитини до 1 класу на 2024-2025 н.р.?

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради Чугуївського району Харківської області від  28.03.2024 № 13 прийом заяв розпочато з 01.04.2024 до 31.05.2024.

Як можна отримати консультацію?

Консультації надає заступник директора з навчальної роботи Гордієнко Олександр Миколайович за тел.0973965028.

В який час варто прийти?

Надати документи для зарахування або отримати консультацію з питань зарахування можна щоденно з 14.00 до 17.00.

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.

Хто подає документи для зарахування дитини?

Документи подаються одним з батьків дитини або їх законним представником до 31 травня в один із способів:

  • особисто, при цьому  необхідно пред’явити посвідчення особи;
  • надсилати електронним листом на ел.скриньку ліцею saltiv@meta.ua
  • створити заявку  на сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» https://school.isuo.org/ 

Ознайомитись з інструкцією можна тут 

Який пакет документів необхідно для зарахування до 1 класу?

Для організації інклюзивного освітнього простору для дітей  із особливими освітніми потребами до заяви додається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (висновок ІРЦ).

Чи має бути присутня дитина при подачі документів до 1 класу?

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою.

Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово до 1 класу зараховуються діти:

  • місце проживання яких, чи одного з батьків, на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально;
  • які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у ліцеї;
  • які є дітьми працівників ліцею. 

Яким документом підтверджується місце  проживання дитини на території обслуговування закладу?

Для підтвердження інформації про місце проживання ( реєстрації) дитини надається один із документів (за вибором особи, яка подає заяву) визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів»

  • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
  • довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207;
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб”
  • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
  • рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
  • довідка про проходження служби у військовій частині(за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);n>
  • акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”;
  • інший офіційний документ , що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

Хто буде першою вчителькою дитини?

Першачків 2024-2025 н.р. чекають у  досвідченні педагогині: Ділова ІнніОлександрівна, спеціаліст вищої категорії, Шарко Вікторія Олександрівна, спеціаліст вищої категорії.

ШАРКО ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категрії ДІЛОВА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА, вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії

НМТ-2024

14 березня розпочалася реєстрація на національний мультитест у 2024 році. Вона триватиме до 11 квітня включно.

Зареєструватися на тест можна онлайн. Як це зробити і які документи потрібні, читайте далі.

Дивіться також НМТ-2024 за кордоном: у яких країнах відбудеться тестування

Стартувала реєстрація на НМТ-2024

Зареєструватися на НМТ треба за допомогою спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО. Спочатку потрібно створити персональний кабінет і вказати ідентифікаційний код, прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, дані документа, що посвідчує особу.У кабінеті також треба вказати;

  • якого року ви випускник школи;
  • чи потрібні вам спеціальні умови для складання тестування;
  • вибрати предмет на вибір;
  • також – населений пункт, де ви плануєте складати тестування;
  • мову складання НМТ;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії документів;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Як реєструватися учасникам, які за кордоном

Якщо одинадцятикласник перебуває за кордоном і вчиться дистанційно в українській школі, йому варто завантажити довідку з місця навчання, отриману саме в цій школі. Якщо закінчуєте закордонну школу, тоді перекладена довідка має бути з цього закладу освіти.

При цьому в УЦОЯО радили не зволікати з реєстрацією, аби мати можливітсь обрати найближчий населений пункт за кордоном, в якому ви хочете складати тестування.

Зареєструватися на тест можна онлайн. Як це зробити і які документи потрібні, читайте далі.

Дивіться також НМТ-2024 за кордоном: у яких країнах відбудеться тестування

Які завантажити документи

Під час реєстрації на НМТ треба завантажити сканкопії та/або фотокопії:

  • паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
  • довідку з місця навчання, яка підтверджує, що ви завершуєте школу у 2024 році або зробили це у минулі роки;
  • ідентифікаційний код.

За потреби вступник / вступниця має також додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб;
  • медичного висновку;
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Як виправити інформацію

Після надсилання на обробку реєстраційних даних і документів варто переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат ви отримаєте повідомлення про потребу виправити недоліки, треба якомога швидше це зробити. У повідомленні ви отримаєте необхідну інформацію.

Виправити й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 15 квітня.

До 15 квітня в персональному кабінеті можна буде змінити:

  • навчальний предмет на вибір;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця перебуватиме у час проведення НМТ;
  • інформацію про потребу у проходженні НМТ під час додаткових сесій.

За матеріалами https://24tv.ua

Обрано підручники та навчальні посібники для другокласників

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Ми і нині відстоюємо свою Гідність і Свободу вже в російсько-українській війні!

Класними керівниками проведено виховні години за темами: «Ми українці, і нам є чим пишатися», «Україна – це територія гідності і свободи», «Гідність, відвага, сила духу». Були переглянуті фільми, а також учні Старосалтівського ліцею долучились до виставки малюнків “Ми – діти України” і з нетерпінням чекають перемоги!

Щиро вітаємо усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаємо мирного неба над українською землею та незламної віри у щасливе майбутнє України! Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!

Ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО!

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

https://www.youtube.com/watch?v=PztAj_NB4h4

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930