Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Оскільки торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини, Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно-просвітницькі акції з протидії торгівлі людьми з метою інформування громадян України про цю проблему, а також забезпечує формування державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.

Наразі Мінсоцполітики заплановано розробку Методичних рекомендацій для органів місцевого самоврядування щодо виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі серед дітей, осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб.

14 липня 2021 року Кабінетом Міністрів України було схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 14 липня 2021 р. № 800-р). Відповідно до зазначеного розпорядження, Міністерство соціальної політики разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробляє проект Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

У рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в нашому ліцеї для учнів початкових класів класні керівники провели годину спілкування “Великі права маленької дитини”, де нагадали учням про їхні права та обов’язки як маленького громадянина великої держави. Для учнів 5-11 класів були проведені інформаційні хвилинки та дайджести, години спілкування: “Торгівля людьми: Пильнуй! Помічай! Реагуй!” та бесіди «Торгівля людьми – сучасні прояви рабства».

Для учнів 8-11 класів проведено лекцію “Мігруй та працюй безпечно!” з попередження та протидії торгівлею людьми у світі та Україні Сухоруковою Н.А., головним спеціалістом відділу науки, вищої та професійної освіти управління науки, вищої, професійної освіти ДНіО ХОВА. 

 

Протягом уроку-лекції було розглянуто  “міфи та правду” про торгівлю людьми, статистику, схеми та форми торгівлі, обговорили головні правила безпеки, щоб уникнути даних ситуацій, розглянули та обговорили приклади та ситуації, в яких людина може стати жертвою торговців, звернули на види допомоги та діючі контакти для звернень людей в разі потрапляння  в такі ситуації.  Урок був пізнавальним, цікавим та корисним. Дякуємо пані Наталії за таку актуальну та необхідну в наш час зустріч!

Будьте обачними!

 



Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930