avatar

saltiv

З Днем захисника України!

Нам, незборимим, жити у віках,

Ми сильні духом, в прагненнях єдині.

У кожного з нас квітне на вустах:

Героям слава! Слава Україні!

Де єдність, віра, праведна любов, –

Народ незламний і міцна держава.

Ми разом промовляєм знов і знов:

Вкраїні слава і героям слава!

На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Козацтва та День захисника України.

14 жовтня церквами східного обряду (православними та греко-католиками) відзначається Покрова Пресвятої Богородиці. Походження свята пов’язане із легендою про захист Богородицею своїм покровом Константинополя.

В українській традиції це свято тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів. У «Літописі Руському» згадується, що князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Землю Руську під покров Божої Матері. Велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, були присвячені пошануванню Богородиці.

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова.

З 1999 року Указом Президента свято Покрови в Україні відзначається ще й як День українського козацтва, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.

А з 14 жовтня 2014 року указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості в день Покрова Пресвятої Богородиці разом із Днем українського козацтва відзначається День захисника України.

Сьогоднішнє свято увібрало в себе багаті та славні традиції, уособило доблесть і героїзм усіх поколінь. Тож вітаємо всіх, хто носить високе звання захисника України. Нехай ваші сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних.

Міцного здоров’я, добра, щастя, миру та злагоди!

Осіння фантазія

Осінь… Чудова пора року, що вражає багатим урожаєм, фантастичним поєднанням кольорів, високим бездонним небом та яскравим падолистом. Саме в цю пору року природа як ніколи щедра на матеріали для творчості та креативу: осінні квіти, гірлянди з жовтого листя, ґрона калини та горобини, овочі, фрукти, ягоди, шишки…

Щорічно в нашому ліцеї проходить конкурс-виставка осінніх композицій «Осіння фантазія» серед учнів 1 – 11 класів. В цьому році виставка присвячена Дню працівників освіти. На ній були представлені найрізноманітніші роботи: квіткові букети, вироби з природного матеріалу, композиції з овочів та фруктів. Вражало розмаїття природного матеріалу і фантазія. Всі учасники виставки  вразили креативністю і творчим підходом до створення робіт та використання різних матеріалів: овочів, фруктів, квітів, гілочок, листя, каштанів, сухоцвітів. Це було справжнє свято дитячої фантазії, а в створених букетах немов зупинилася барвиста мить осені…

Роботи, представлені учнями молодшої та  старшої школи,  були дуже різними – і за тематикою, і за матеріалом, з якого виконані, і за застосованими техніками. Але об’єднувало їх одне – бажання показати себе, проявити власну думку, творче мислення, індивідуальність. Кожна з них заслуговувала на увагу та винагороду.

Переможцями   конкурсу осінніх композицій серед молодших класів стали учні 1-А та 1-Б класу (І місце), 4-А та 4-Б класів ( ІІ місце), 2-А, 3-А класів (ІІІ місце).

Поробки дітей довели, що якщо мати фантазію та вправні руки, можна звичайні речі перетворити на справжні шедеври.

Дякуємо всім за участь у виставці!

До Міжнародного дня миру

Мир на землі — це дім, і мама, й тато,

Й любові стільки — просто через край!

Це та земля, де щастя є багато

І в кожній хаті — хліба коровай.

Це та земля, де сміх і пісня лине,

А діти йдуть до школи знов і знов,

Й ніколи у боях ніхто не гине,

Бо там господар – ЩАСТЯ і ЛЮБОВ!

 

Мир!.. Що може бути важливіше за мирне блакитне небо, за спокій, за усміхнені обличчя матерів та дітей. Слово «МИР» звучить по-різному на всіх континентах Землі, але скрізь воно означає прості й одвічні істини. Мир – це життя, щастя, радість, чисте небо над головою. Мир – це впевненість у завтрашньому дні, у своєму майбутньому. Мир – це можливість спокійно учитися, працювати, любити і поважати одне одного. Мир – це свято для всіх людей – дорослих і дітей. Без миру немає дитинства, немає майбутнього…

За рішенням ООН у 1981 році було засновано свято Міжнародний день миру, яке вперше було проведено у вересні 1982 року. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня. У рамках святкування Міжнародного дня миру проходять заходи, мета яких – привернення уваги до проблеми миру і ефективних способів його досягнення.

Як і кожного року, учні нашого ліцею цьогоріч також долучилися до цього свята. З 21.09 по 28.09 була проведена виставка-конкурс поробок і малюнків серед учнів 1 – 11 класів на тему «Мир крокує по планеті», в яких діти виразили своє бачення миру. Кращими було визнало роботи Козулі Олександра та Мирошника Артема (7-А клас) – І місце,  Божко Світлани (9-Б) – ІІ місце та Котової Марти (5-Б) – ІІІ місце. В конкурсі малюнків найактивніше взяли участь учні молодших класів (1-А, 1-Б, 2-А), які отримали грамоти за І місце в номінації «За активну участь», ІІ місце – учні 3-А класу і ІІІ місце – 6-Б клас. В номінації «Колективна творчість» переможцями стали учні 7-А класу. Вітаємо переможців і дякуємо всім за участь!

Рейтинг шкіл Харківської області 2020 року

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Харківської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2020 року.

У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2020 році. Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.

Цей список налічує 320 загальноосвітніх навчальних закладів із 394. Наша школа у цьому списку посіла 3 місце (у минулому році 22).

 

Стартував Тиждень спорту

Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Спорт- це життя! Саме тому в Старосалтівському ліцеї однією з головних цілей є підвищення рівня фізичного і психологічного стану дитини до величин, які гарантують стабільне здоров’я і сильний дух.

Доброю традицією стало в нашому закладі проведення тижня фізичної культури та спорту. Цьогоріч він пройде з 7 по 11 вересня. Метою тижня була активізація фізкультурно-масової роботи в ліцеї,формування у дітей мотивацій до здорового способу життя.

Розпочався тиждень фестивалем “Відкриті уроки футболу” 8.09.2020 року, який пройшов за підтримки Асоціації футболу України та місцевих органів самоуправління. З відкриттям свята дітей привітали національний координатор проєкту Євгеній Столітенко, начальник Харківського обласного відділення Комітету фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України Олена Кривенцова, начальник відділу освіти молоді та спорту Старосалтівськоі селищної ради Ірина Глазунова та директор Старосалтівського ліцею Альона Шевченко. Святковому настрою сприяли цікаві безконтактні ігри, проведені волонтерами Берченко С.І., Новіковою Н.М., Новіковим В.І. та вчителями Байдиком С.М. і Берченком А.В.

Змагання пройшли із дотриманням всіх карантинних вимог.

Всеукраїнський день прибирання

До уваги батьків! За ініціативи громадської організації “Всеукраїнський молодіжний рух” з 1  по 19 вересня проводиться Всеукраїнський день прибирання. Просимо вас надати письмову згоду на участь ваших дітей у даній акції не пізніше 17 вересня 2020 року.

Дякуємо за активність!

Вітання народного депутата України Дмитра Шенцева з Днем знань

Шановні школярі, педагоги, батьки!

 Перше вересня – завжди особливе та хвилююче свято. Попереду ще один важливий рік навчання, який готує безліч незвіданих стежин науки та знань. Бажаю усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконаний, ваші здібності та наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. Вам вирішувати, яким буде життя в нашій країні в майбутньому. Лише об’єднавши наші зусилля, ми зможемо принести стабільність і процвітання Україні.  Упевнений, що кожен з Вас займе в суспільстві місце, гідне визнання і пошани!

Найщиріші слова подяки – вчителям, які діляться своїми знаннями. Ваша мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.

Щиро бажаю успіхів у навчанні та творчості, нових відкриттів, батькам – терпіння, мудрості і гордості за успіхи своїх дітей.

Нехай новий навчальний рік буде для всіх цікавим і успішним!

З повагою,

народний депутат України     Дмитро Шенцев

Привітання голови обласної державної адміністрації Олексія КУЧЕРА

Шановні освітяни, студенти, учні та батьки!

        Щиро вітаю всіх вас із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел.    День знань став по-справжньому всенародним святом молодості і надій. Це свято насамперед тих, хто вперше в житті переступає поріг закладів освіти. Тих, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками. Тих, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує  любити  Україну.

       Шановні учні! В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їхнє оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Впевнений, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Виростайте здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті.

        Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави.  Кожен із нас, перегортаючи сторінки свого життя, зупиниться на тій, що має назву “школа”. І полинуть тоді думки приємні, життєрадісні, і защемить серце, бо згадаєш своє дитинство, юність, своїх кращих друзів, порадників і наставників – учителів.

        Щира вдячність вам, дорогі педагоги, за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання молодого покоління, адже саме ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє – завтрашній день  України.

        У цей день хочеться побажати першокласникам любити рідну мову і землю, поважати працю і знання. Сподіваюся, що ви, мої юні друзі, будете сумлінними і розумними учнями.

        Дорогі одинадцятикласники! Цей навчальний рік стане останнім для вас. Бережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі, непідвладний плину часу образ вчителя, який навчав кожного з вас не тільки читати та писати,  а й основам великої науки – життя. Любіть свій народ, свою землю, готуйтеся стати на ній справжніми  господарями.

З особливим теплом звертаюся до першокурсників. Пам’ятайте, усі перешкоди долаються силою знань. Могутня, процвітаюча держава починається  з університетських аудиторій, зі спортивних залів, бібліотек та лабораторій.  Існує думка, що скільки книг прочитала людина, стільки життів вона прожила. Саме ваше прагнення до навчання та пізнання, творчого мислення та самореалізації є запорукою гідного майбутнього.

     Зі святом вас усіх – із Днем знань. З початком нового 2020/2021  навчального року!  

 

Голова обласної державної адміністрації

Олексій КУЧЕР

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Ваше відношення до енергетиків

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031