Новини

Фотовиставка “Моя прекрасна Україна”

В рамках тижня національно-патріотичного виховання в ліцеї проходить фотовиставка “Моя прекрасна Україна”. Сфотографуйтеся або знайдіть в своїх фотоархівах яскраві фото з вами на фоні природи чи памятника, красивих місцях рідної країни. Надсилайте фото класним керівникам. Кращі фото будуть опубліковані на сайті нашого ліцею.

Фото учасників виставки

Гарного настрою та яскравих фото!!!

 

 

V Міжнародний урок доброти

 

У жовтні, класні керівники та учні нашого ліцею, взяли участь у V Міжнародному уроці доброти. Виховання доброти і відповідального ставлення до усього живого – це одне з щонайперших завдань педагогіки. Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання молоді. Вітаємо наш ліцей з отриманням Сертифіката активних учасників!

 

Щиро дякуємо класним керівникам за проведену роботу та учням за активну участь!

 

Виставка “Дари осені”

В нашому ліцеї пройшла виставка фоторобіт “Дари осені”. Ось найкращі роботи учнів:

ДПА скасовано, а вступна кампанія відбуватиметься за особливою процедурою

Сьогодні, 29 жовтня 2024 року, Верховна Рада України підтримала проєкт Закону № 12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року».

Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти й проведення вступної кампанії до закладів вищої та фахової передвищої освіти. 

Інформація на сайті Українського центру якості освіти https://testportal.gov.ua/dpa-skasovano-a-vstupna-kampaniya-vidbuvatymetsya-za-osoblyvoyu-protseduroyu-3/

День української писемності та мови

27 жовтня в Україні відзначається День української писемності та мови.

Особливо важливим свято стає у дні повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.

В рамках місячника шкільних бібліотек пропонуємо вам інформаційний вісник до Дня української писемності та мови.

Українська мова неймовірно красива, милозвучна. Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ. Недарма, українську мову називають солов’їною, адже вона багата на  епітети та її звучання неймовірне. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу. Рідна мова утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку в мовленні. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. І сьогодні українською розмовляють понад 45 мільйонів людей.

Цікаві факти про українську мову.

Українська мова неймовірно гучна, красива і тонка. Нехай ця співзвучна і мелодійна мова, оспівана Тарасом Шевченком, буде в наших серця вічно. Нехай правила граматики нас не лякають, а вірші та твори поетів і письменників славляться.

Вивчаймо рідну мову та шануймо її.

 Вікторина “Ми знаємо українську мову”

“Знавець рідної мови” інтелектуальна гра-вікторина

Думаємо, читаємо, розмовляємо рідною українською мовою!  Бажаємо процвітання та якомога більшого існування нашій українській мові! Нехай живе наша рідна мова!

Радіодиктант національної єдності

25 жовтня — Радіодиктант національної єдності. До Дня української писемності та мови, 25 жовтня, відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Коли початок радіодиктанту?
У п’ятницю, 25 жовтня об 11:00.

Де дивитися та слухати трансляцію радіодиктанту? Коли початок радіодиктанту?
У п’ятницю, 25 жовтня об 11:00 –  https://www.youtube.com/live/Cvh5RuEW8sY?si=lcE9WLAuAwHntGa-   
Радіодиктант транслюється на всіх платформах Суспільного — телебаченні, радіо та диджиталі: хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
наживо в ефірі телеканалу та на сайті Суспільне Культура;
на YouTube-каналі Українського Радіо;
на Facebook-сторінках Суспільного.
Де можна писати радіодиктант?
Радіодиктант можна писати як вдома, так і в різних місцях. Щороку українські книгарні, заклади культури, освітні центри, підприємства та багато спільно долучаються до радіодиктанту та пишуть його разом. Тож стежте за новинами власного міста, або ж організуйте такий простір самостійно, запросивши доєднатися друзів чи колег.

До цієї традиції долучаються й військові на сході та півдні країни, перебуваючи близько лінії фронту.

Де писати в Україні?
Де писати за кордоном?
Радіодиктант — це те, що об’єднує усіх, а тому, де б ви не були, ви завжди можете долучитися до цієї традиції та відчути себе частиною великої спільноти.

“Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце, долучились до сотень тисяч людей у всьому світі під час написання радіодиктанту”, — поділилась Юлія Шелудько, координаторка радіодиктанту і виконавча продюсерка Українського Радіо.

Авторка радіодиктанту — Оксана Забужко
У 2024 році авторкою Радіодиктанту національної єдності стане Оксана Забужко, українська письменниця та есеїстка. Її найвідоміші твори: “Музей покинутих секретів” (2009) та “Польові дослідження з українського сексу” (1996).

Тема радіодиктанту 2024 року
Текст матиме назву “Магія голосу”. За словами Забужко, тема цьогорічного диктанту “дуже симпатична”.

Але традиційно вона не розголошується. У інтерв’ю Українському Радіо Оксана Забужко натякнула, що її текст буде подарунком до ювілею Українського Радіо, яке цьогоріч святкує свої 100 років. Чи буде “забужківське речення”?
Після оголошення авторки радіодиктанту в мережі з’явилися жарти: чи буде текст складатися лише з одного речення?

Спочатку письменниця сказала, що старалася дотримуватися загальних правил і щоб водночас її унікальний стиль не деформувався. Та в інтерв’ю письменниця зауважила, що “забужківського синтаксису” зрештою не буде, однак ті, хто добре знають її творчість, можуть дещо побачити в цьому тексті.

Оксана Забужко говорить, що написання тексту радіодиктанту було для неї складним завданням, та навіть зазначила, що це як “бігти стометрівку із гирями на ногах”

Хто читає радіодиктант у 2024 році?
Читатиме текст письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Вишебаба мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення. Автор книги віршів “Тільки не пиши мені про війну”, виданої у 2022 році.

“Мені здається, я досить добре говорю і люди зможуть розчути всі мої слова. Але я ще потренуюсь обов’язково”, — сказав військовий. Як виникла традиція писати радіодиктант?
Команда Українського Радіо 2000 року започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності задля єднання навколо мови.

Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світові. Як надіслати диктант на перевірку?
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Надіслати текст Радіодиктанту паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
сфотографувати / відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media.
Після оприлюднення тексту радіодиктанту електронні листи не прийматимуть. Усі надіслані роботи перевірить фахова комісія.

Доєднуємося до РАДІОДИКТАНТУ ЄДНОСТІ!!!

 

Увага – тероризм!

 Терор, тероризм – ці слова все частіше ми чуємо по радіо і з екранів телевізорів, читаємо на сторінках газет і журналів. В одній країні вибухнула потужна бомба, в другій захопили заручників, у третій викрали літак з пасажирами… Все це є проявами терору (лат. terror – страх, жах) – політики залякування, придушення політичних супротивників насильством. Внаслідок цього у звичайних громадян виникає острах їздити в метро, тролейбусах, потягах, літати літаками, відвідувати культурні та спортивні видовища, просто виходити на вулицю.

Пам’ятка про необхідність пам’ятати про те, що ми живемо в епоху тероризму – це означає налаштувати себе, свою свідомість і поведінку у відповідне русло: сприйняття оточуючого середовища, відношення до того, що відбувається, і до поведінки в житті. Досвід різних країн і народів показує: якщо люди пам’ятають про те, що в житті існує тероризм і терористи, їх поведінка ніби сама автоматично підлаштовується під потенційну загрозу. Тоді люди самі стають більш уважними, обережними, спостережливими.

ПАМ’ЯТКА – тероризм

 

 

Українські поети та письменники – захисники України

В рамках місячника шкільних бібліотек пропонуємо вам інформаційну хвилинку «Українські поети-захисники Вітчизни»

З початком повномасштабної війни росії проти України кожен українець зробив вибір, як допомагати. Чимало українців взяли до рук зброю. Серед них і письменники, поети, які ще кілька місяців тому влаштовували читання, презентували свої книги, а тепер захищають нашу державу від російської армії.

Українські письменники та письменниці все частіше стають для нас прикладом сили та відваги, адже багато з них зараз перебувають на захисті нашої країни. І поки вони забезпечують для нас спокій та можливість творити українську книгу, їхня творчість продовжує торкатись сердець українських читачів, заспокоювати та надихати.

Тож розповідаємо вам про авторів, які стали військовими, та дякуємо їм за цю щоденну важку працю!

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930