Як обрати безпечну дитячу іграшку
Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.
Сьогодні в торговельній мережі можна побачити надзвичайне розмаїття дитячих іграшок різних видів, розмірів, призначення та типу. Але чи вся ця продукція безпечна? Чи можна її використовувати без шкоди для здоров’я? Слід пам’ятати, що їх об’єднує обов’язкова вимога, – характеристики мають відповідати умовам Технічного регламенту безпечності іграшок та всім нормам безпеки.
Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області пропонує при купівлі дитячих іграшок дотримуватись 10 правил:
1. Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки. Яскраві, красиві, легко миються – у таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної пластмасової іграшки суттєво переважають її плюси. Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор для дітей віком старше 3-х років. Перед купівлею понюхайте іграшку. Якщо від неї відчувається різкий неприємний запах, ймовірно в її складі є небезпечні хімічні складники (фталати, толуол, фенол, формальдегід, полівінілхлорид та інші), постійний контакт з якими може призвести до проблем зі здоров’ям дитини (порушення в роботі печінки, нирок, алергічні реакції тощо). Продовження
Працює психолог
Щодо отримання психологічної допомоги у Старосалтівському ліцеї
Діяльність психологічних служб та психологічна підтримка є актуальними у різні періоди життя людей, особливо уважно треба ставитися до свого стану під час воєнних подій. Зараз освітянам вкрай тяжко актуалізувати сили на освітній процес, адже занедбаними залишаються більш нижчі рівні благополуччя людини. Це є своєрідною реакцією психіки на кризові події, із якими ми зіштовхнулися.
Нагадуємо, що в Старосалтівському ліцеї продовжує функціонувати психологічна служба, представлена практичним психологом Потикун Анастасією Олексіївною. У разі необхідності або бажання, діти, їх батьки та вчителі можуть звернутися за допомогою та індивідуальними онлайн консультаціями, що проходять у зручній для клієнта платформі (Zoom, Googlemeet, Skype, Instagram, Telegram, Viber). Домовитись про них можна за номером телефона практичного психолога ліцею. Час та день зустрічі назначаються особисто.
Варто пам’ятати, що пріоритетом для шкільного психолога є дитина, а головним завданням – створення умов для повноцінного розкриття здібностей дітей у навчанні, при яких ефективно отримуються нові знання та навички. Тому питання, із якими звертаються до шкільного психолога можуть бути:
- Труднощі в навчанні, адаптація до процесу навчання;
- Взаємовідносини у класі, із однолітками або друзями, вчителями, батьками та важливими дорослими;
- Вибір життєвого шляху;
- Самоврядування і саморозвиток;
- Тяжкі для перенесення емоції та почуття;
- Інші питання, які бентежать свідомість або впливають на життєдіяльність, бо всі ми різні.
Хвилюватися перед першою зустріччю із психологом є нормальною реакцією на зміни у житті. Але не можна заперечувати, що вони на краще!
Як отримати документи про освіту в окупованих регіонах
Міністерством освіти і науки підготовлені рекомендації для школярів та батьків, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, щодо продовження навчання та отримання документів про освіту.
У МОН рекомендують дотримуватися таких рекомендацій:
1. Подати заяву про зарахування до будь-якого закладу загальної середньої освіти на безпечній території України (допомогу у виборі закладу надають органи управління освітою 14 областей та міста Києва, а також департаменти освіти і науки Донецької, Харківської, Миколаївської та Запорізької обласних військових адміністрацій).
2. Завершити навчання та пройти оцінювання відповідно до рекомендацій МОН, затверджених наказом від 1 квітня 2022 р. № 290.
3. Свідоцтво про здобуття базової або повної загальної середньої освіти замовляє та вручає заклад, до якого подана заява про навчання (це стосується також свідоцтв досягнень для 1-4 кл. і табелів навчальних досягнень для 5-8 і 10 класів).
У разі, якщо на час завершення навчального року заклад освіти, який замовив випускникам свідоцтва, не функціонує внаслідок збройної агресії російської федерації, видавання свідоцтв та заповнення додатків до них може здійснити інший заклад освіти, визначений органом управління у сфері освіти. У цьому разі уповноважена особа закладу освіти, що заповнила додаток до свідоцтва, робить запис із посиланням на наказ «Додаток заповнено на підставі наказу МОН від 01 квітня 2022 р. № 290».
У разі відсутності результатів річного оцінювання після завершення навчання за освітньою програмою закладу освіти учень має право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання та отримати документи про освіту.
Контактна інформація для допомоги обрання шкіл щодо продовження навчання
- Вінницька область – (098) 830 77 93, anatoliy.kalyetnik@vin.gov.ua;
- Волинська область – (068) 412 43 64, moa88@ukr.net;
- Дніпропетровська область – (056) 770 67 86, dnipro2022po@ukr.net;
- Закарпатська область – (050) 527 10 84, helenaochar@gmail.com;
- Івано-Франківська область – (050) 245 17 30, sachovska78@ukr.net;
- Кіровоградська область – (066) 332 20 45, deposvkrua@gmail.com;
- Львівська область – (098) 306 65 91, sysluk2017@ukr.net;
- Одеська область – (066) 384 12 63, ilonashar35@gmail.com;
- Полтавська область – (050) 684 90 03, yur4encko.alla@gmail.com;
- Рівненська область – (098) 547 58 98, lubovosvita@gmail.com;
- Тернопільська область – (067) 350 01 37, avzvarych@gmail.com;
- Хмельницька область – (097) 136 76 79, 0673017536, o@gmail.com;
- Черкаська область – (063) 114 95 57, (0472) 54 33 54, unznz.ch@gmail.com, school17ck@gmail.com;
- Чернівецька область – (080) 033 64 26, kseniagaiseniuk@gmail.com;
- Київ – (067) 740 90 12, (063) 183 52 06, vidzsosvita@gmail.com, s.ivashnova@kubg.edu.ua.
30-та річниця Збройних сил України
6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».
З 3 по 9 грудня в Старосалтівському ліцеї вчителем Захисту України Новіковим Володимиром Івановичем разом з вчителем фізичної культури Новіковою Наталією Миколаївною було проведено низку заходів до 30-річчя Дня Збройних сил України. Третього грудня серед жінок та дівчат Старосалтівського ліцею пройшли змагання зі стрільби з пневморушниці з нагоди 30-ї річниці Збройних сил України. 6 грудня в 11 класі проведена вікторина «Юний захисник України», а в 10 урок-змагання з розбирання та збирання автомата АКС-74. Для 5-11 класів протягом тижня в спортивному залі був проведений квест «Зростаймо мужніми». За підсумками проведених заходів переможців і учасників було нагороджено грамотами:
Змагання зі стрільби з пневморушниці:
І місце – Черкашина Анастасія, учениця 11 класу;
ІІ місце – Арестова Анна Геннадівна, вчитель англійської мови;
ІІІ місце – Шевченко Альна Вікторівна, директор Старосалтівського ліцею.
Квест «Зростаймо мужніми», присвячений відзначенню 30-ї річниці Дня збройних сил України:
І місце – 9-Б, 5-Б класи,
ІІ місце – 8-А, 10 класи,
ІІІ місце – 6-А, 7-Б класи,
Грамоти за активну участь отримали капітани команд 9-А, 11, 5-А, 6-Б, 7-А, 8-Б. Вітаємо переможців і учасників.
Учні 9-х класів отримали документи про освіту
Всеукраїнський захід «Рух-це здорово!»
8 червня команда ліцею «Cool Games» разом зі своїми настаниками Наталією Новіковою та Володимиром Новіковим долучилися до Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Рух-це здорово!». Гостей та учасників свята гостинно приймав легкоатлетичний манеж КЗ «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «ХТЗ» Харківської обласної ради. Привітати дітей зі святом та Міжнародним днем захисту дітей прийшли почесні гості – заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління освіти Ольга Алфьорова, голова відділення Національного Олімпійського комітету України в Харківській області Віктор Христоєв та майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, дворазова учасниця Олімпійських ігор Оксана Кайдаш. Привітання та побажання міцного здоров’я та гарного настрою від імені Голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадима Стеценка передала начальник Харківського обласного відділення (філії) Олена Кривенцова.
Наша команда демонструвала веселі та бадьорі естафети, які представляли на ІІІ Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході серед учнів «Cool Games» у м. Київ.
Завершилося свято легкоатлетичним забігом, старт якому дав перший віце-президент Федерації легкої атлетики України в Харківській області Віктор Заболотний.
Всі учасники отримали сертифікати від Харківського обласного відділення (філії), купу позитивних емоцій та натхнення – бо «Рух-це здорово!».
Навчальний рік завершено
Рішенням педагогічної ради Старосалтівського ліцею від 03.06.2021 №06 учнів 1-10 класів переведено на наступний рік навчання. Частину учнів 11 класу випущено зі школи.