ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ВИШИВАНКИ – 15 РОКІВ!

 

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – красиве свято, сповнене українським духом і колоритом. Воно не має жодного політичного підґрунтя і покликане популяризувати українську культуру та традиції.

Свято було започатковане в Чернівцях у 2006 році. Відтоді стало традицією Всесвітній день вишиванки святкувати у третій четвер травня. І хоч цей день не є офіційним святом, але відзначають його не тільки в Україні, але й далеко за її межами – українці та всі прихильні до нас і до нашої культури люди.

Це відносно молоде, але таке улюблене народне свято сприяє єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, збереженню споконвічних народних традицій створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Головний атрибут цього свята – вишивана сорочка –- вважається унікальним витвором українського народу, символом ідентифікації українців.

Що ж символізують основні кольори вишиванок?

    Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.

    Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.

    Чорний колір – це багатство і достаток.

    Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.

    Зелений – жіночий колір, колір усього живого.

    Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.

Саме ж свято запрошує кожного свідомого українця одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий підтекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Цікаві факти про українську вишиванку

  • Численні дослідження кажуть, що вишиванку почали створювати ще до VI століття, однак зразки вишивки з тих часів не збереглися.
  • За легендою, чумаки довіряли прання вишитої сорочки лише одній дівчині. Таким чином чумак підтверджував вірність своїй коханій.
  • Першу школу вишивки створили ще в XI столітті. Її заснувала сестра Володимира Мономаха – Анна. У школі опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.
  • Найбільша кількість людей у вишиванках була зареєстрована в 2011 році в місті Рівному та занесена в Книгу рекордів України. На День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках.

То ж одягайте вишиванку на будь-який смак і колір, де б ви не були, і діліться світлинами своїх родин у вишиванках!

Дивуйте світ багатством і красою українських вишиванок!



Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930