Архів за: Квітень 2021

Зі Світлим Святом Великодня!

Колектив Старосалтівського ліцею вітає всіх із святом Христового Воскресіння. Щиро зичимо щастя і радості, віри і благополуччя! Нехай чудесне свято Пасхи принесе любов та світло у ваші родини, щирість та добро у взаємини, а головне – здоров’я і мир! Нехай Господня ласка вас зігріває, а ніжний аромат здобних пасок, яскраві фарби крашанок, дзвінкий сміх і щирі усмішки близьких наповнять цей день справжнім дивом і прекрасним настроєм. Хай це світле свято принесе всім нам духовне очищення і віру в щасливе майбутнє!
Напередодні Світлого Воскресіння Христового у Старосалтівському ліцеї був оголошений фотофлешмоб, присвячений великому святу. Мета цього заходу – збереження нашої духовної культури та відтворення українських Великодніх традицій. Учні та батьки ліцею разом з дошкільним підрозділом активно долучилися до флешмобу, надійшло багато фотографій з цікавими Великодніми композиціями. Всі світлини несуть в собі чудовий настрій Великоднього свята. То ж відкрийте своє серце для добра й людяності – нехай Великдень настане в душі кожного з нас!

Чорнобиль немає минулого часу

День цивільного захисту

Згідно графіка проведення тренувальних евакуювань 23 квітня було проведене навчання для учнів 1-11 класів  та здійснено тренувальну евакуацію учнів 1-4 класів та працівників ліцею. Були проведені уроки на тему “Порядок дій у надзвичайних ситуаціях”.

По сигналу тривоги, відповідно до плану евакуації, всі присутні у приміщенні ліцею організовано вийшли на подвір’я та вишикувалися на безпечній відстані від будівлі.

Після цього під керівництвом заступника директора з НВР Гордієнка О.М.  вчителі початкових класів за допомогою вогнегасників різних типів спробували загасити навчальну пожежу. 

До практичних тренувань було залучено 42 працівника ліцею та 139 учнів початкових класі. Час, витрачений на евакуацію – 3 хв 57 с (норма 5 хв). 

Цього ж дня під керівництвом вихователя Овчинникової Н.Г. тренувальну евакуацію було проведено і в дошкільному підрозділі.  Було залучено двоє дорослих працівників та шестеро вихованців. час евакуації – 2 хв. 5 с.

Моя Леся Українка

Наші учні взяли участь у Міжнародному літературному марафоні «Моя Леся Українка», присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Захід проводили ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» та ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА.

Сьогодні директор ліцею А.В.Шевченко вручила учасникам 1-3 класів дипломи за участь у Марафоні.

Дипломи учнів 5-6 класів чекають зустрічі офлайн. Вітаємо учасників Марафону та їх вчителів:
Литовченко Аріна (1-Б клас, вчитель Ділова І.О.), Павленкова Вероніка, Фоменко Дарина, Коновалова Владислава (3-А клас, вчитель Шарко В.О.), Кондратьєва Каріна, Подлєгаєва Вікторія, Новікова Поліна, Цвірко Софія (5-Б клас, вчитель Шевченко А.В.), Плугіна Ксенія (6-А клас, вчитель Шпичко С.В.)

День Землі

До Міжнародного дня Землі, який відзначається 22 квітня, вчитель образотворчого мистецтва Байдик С.М. створив спільну дошку Jamboard під гаслом “Збережемо нашу Землю”.

Своїми малюнками, діти привертають увагу людей до того, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням людей.

Дякуємо учням, які вже додали малюнки! Бажаючі можуть приєднатися до цієї дошки за посиланням https://cutt.ly/lvDHR8J та на нових сторінках додавати свої малюнки.

Жива планета

  Традиційно щороку в квітні відзначаються День довкілля та День Землі. За цей час уже склалися своєрідні традиції святкування. У ці дні проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, здійснення посадок зелених насаджень, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, заходи по збереженню природно-заповідних та інших особливо цінних об’єктів, прибирання побутового сміття. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.  День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина може задуматися над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши в собі байдужість. Цей день покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища. У цей день кожен мешканець Землі може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево. Отож колектив Старосалтівського ліцею долучився до святкування Міжнародного Дня Землі та взяв участь у акціях: «Створюємо ліси разом – посади дерево», «За чисте довкілля», а вчитель географії Дрогомерецька Т.В. підготувала цікаві інформаційні хвилинки для всіх учнів ліцею.
Ми всі однаковою мірою відповідальні за планету та маємо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! Тож усіх небайдужих мешканців Старосалтівської громади закликаємо приєднатися до Дня довкілля та Дня Землі. Тільки спільними зусиллями і спільною відповідальністю ми зробимо наше рідне селище квітучим і неповторним.

Марафон з української мови імені Петра Яцика

Учні Старосалтівського ліцею взяли участь у XXI Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь понад 25 тисяч осіб (учні та студенти з усіх областей України, а також із-за кордону та тимчасово окупованих територій України). Марафон тривав протягом місяця, учні виконували завдання конкурсу онлайн на платформі HUMAN.
Сьогодні директор ліцею А.В.Шевченко вручила учасникам 3-4 класів відзнаки за успішне проходження усіх IV етапів у Марафоні. Відзнаки учнів 5-10 класів чекають зустрічі офлайн.
Вітаємо учасників Марафону та їх вчителів:
Коваленко Вероніка, Ліман Артем (3-А клас, вчитель В.О. Шарко), Андрущенко Марія, Ісакова Єлизавета, Карімова Крістіна (3-Б клас, вчитель Л.Д.Пономарьова), Скотаренко Ельвіра, Рощаха Єва (4-А клас, вчитель М.І.Бобрик), Тіщенко Єлизавета (4-Б клас, вчитель Н.І.Білай), Міщенко Марія (6-Б клас, вчитель Н.В,Дьоміна), Гороховська Анастасія, Трофимова Дар’я (9-Б клас, вчитель Н.В,Дьоміна), Бобровських Максим, Бухар Богдан, Коваль Богдан, Крамаровський Данило, Сердуніч Вікторія, Щиголева Анастасія, Черкашина Анастасія (10 клас, вчитель А.В.Шевченко)

Відсторонення від занять у школі не щепленої за віком дитини законне та забезпечує безпеку для всіх учнів

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

Згідно зі ст. 53 Закону України «Про освіту» здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.

Відповідно до положень ст. 3 Конвенції про права дитини в усіх питаннях щодо дітей першочергова увага приділяється якнайкращим інтересам дитини.

Завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтересами інших дітей.

Закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині.

У справі, яка переглядається, індивідуальне право (інтерес) відмовитися від щеплення матір’ю дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти, у тому числі в шкільних закладах освіти, протиставляється загальному праву (інтересу) суспільства, інших батьків та їх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення, зокрема перед направленням дітей до навчального закладу для здобуття освіти. Унаслідок встановлення такого балансу досягається мета – загальне благо у формі права на безпеку та охорону здоров’я, що гарантовано статтями 3, 27 та 49 Конституції України.

Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі  й самої нещепленої дитини.

Отже, право дитини позивачки на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси.

Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі.

Доводи про те, що оспорюваними наказами відповідача порушено конституційне право дитини на освіту, є безпідставними з огляду на таке.

Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту.

Постанова Верховного Суду від 10 березня 2021 року у справі № 331/5291/19 (провадження № 61-17335св20) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/95642825.  

За матеріалами https://supreme.court.gov.ua

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930