Дозвілля

Ми проти насилля

З  06.12. по 10.12. 2021 року у рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» колектив Старосалтівського ліцею продовжив працювати над цією важливою темою та  провів ряд інформаційно-виховних заходів.

Так, 8 грудня у ліцеї було проведено День запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі.

Повністю обмежити доступ дітей у кіберпростір неможливо та й не потрібно. Величезна кількість розвиваючої корисної інформації, літератури, музики і просто спілкування за інтересами, зв’язок з родичами і друзями – все це можна знайти в Інтернеті. Достатньо знати і виконувати правила поведінки, щоб забезпечити особисту безпеку дитини шкільного віку у «Всесвітній павутині».

Цікавим та пізнавальним для учнів став Урок безпеки в інтернеті «Моя приватність. Не ведусь:  ми – герої безпеки в Інтернеті». Учні початкових класів у доступній ігровій формі дізналися, що таке персональна інформація і як нею користуватись в мережі Інтернет.

 Класні керівники 5 – 8 класів розповіли вихованцям про ризики розголошення персональної інформації, можливі наслідки публікації фотографій і розміщення персональної інформації в соцмережах.

Старшокласникам були надані загальні рекомендації щодо безпеки в Інтернеті, а саме: як приймати рішення щодо розголошення даних, де можна залишати приватну інформацію в соціальних мережах,  що таке онлайн-безпека та цифрові права.

Протягом тижня у різних класах були також проведені Уроки доброчесності, під час яких діти ознайомилися із такими морально-етичними поняттями, як відповідальність і гідність, людяність і проактивність, рівність і чесність, лідерство і служіння. Це цінності, на яких ґрунтується суспільна доброчесність. Діти вчилися обирати доброчесну поведінку у різних ситуаціях, адже такі уміння дуже важливі для подолання побутової корупції в суспільстві.

10 грудня, у Міжнародний день прав людини,  у класах ліцею було проведено гру-мандрівку «Правовий букварик» (для учнів 1 – 4 класів) та Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (для учнів 5 – 11 класів).

«Поінформований – значить попереджений, попереджений – значить захищений!»

Під час всіх заходів діти отримали інформацію, яка допоможе заздалегідь подбати про власну безпеку та бути обізнаними, а значить захищеними.

Підсумком всієї роботи стали фото- та відеозвіти про проведені заходи.

16 днів проти насильства

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться  Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Згідно плану роботи Старосалтівського ліцею в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок, запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі для учнів нашого ліцею протягом минулого тижня були проведені години спілкування на теми: «Геть насильство над дітьми» (1-4), «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» (5-8), «Жорстокість і насильство в сучасному світі» (9-11) з елементами диспуту, переглядом мультфільмів, відео та навчальних презентацій. Для учнів 1-5 класів проведений конкурс малюнків “Світ без насильства очима дітей”, а учнями 6-11 створена інфографіка на тему “Мій улюблений світ без насильства та оформлено виставку для учнів всього ліцею.  В холі ліцею організований інформаційно-просвітницький дайджест «16 днів проти насильства». В кабінетах класів організований  адвент–календар знаменних дат Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Для педагогічних працівників проведена інформаційна година «STOP_sexтинг».  Робота по профілактично-просвітницькій роботі продовжується…

1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з ВІЛ/СНІДом та Міжнародний день толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих  людей.  Вперше цей день був проведений у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом учні Старосалтівського ліцею взяли участь в Загальноліцейній акції у підтримку людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом  «Червону стрічку носять небайдужі». Класними керівниками були проведені тематичні години спілкування «Жити у світі, де є ВІЛ». Учні початкових класів виготовляли «серце людяності та розуміння» та «червоні стрічки солідарності і пам’яті». Учні 5-8 класів підготували виставку стіннівок на тему: «СНІД: знати, щоб жити». Цікава і пізнавальна інформація по темі була зібрана старшокласниками, які оформили інформаційні буклети «СНІД – небезпечна хвороба ХХІ ст.» та «Хто попереджений, той захищений». Для учнів 9-11 класів було проведено урок-диспут «Ми проти СНІДу», який підготували і провели класні керівники. Були висвітлені питання історії виникнення захворювання, шляхи зараження, перші симптоми хвороби,  були розглянуті питання пандемії Сніду в Україні та особливості її поширення:

Старшокласники активно долучилися до обговорення проблеми поширення СНІДу, висловили свої думки та ставлення до цієї проблеми, відповіли на запитання на виявлення знань про шляхи передачі ВІЛ-інфекції. Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від  цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Кожна людина повинна знати про наслідки безвідповідальних дій та ігнорування правил власної безпеки. Саме тому метою всіх проведених заходів було інформування про історію поширення епідемії, дію вірусу ВІЛ на людський організм, симптоми та ознаки цієї небезпечної хвороби, шляхи передачі та засоби профілактики ВІЛ-інфекції, формування відповідальної поведінки для збереження свого здоров’я.

Здоровий спосіб життя, виконання основних профілактичних заходів, дотримання норм моралі та етики у спілкуванні з оточенням –  гарантія безпеки від поширення ВІЛ/СНІДу.  Адже народна мудрість говорить: «Береженого – Бог береже».

Переглянути відеозвіт

Пам’ятаємо

Палахкоче свіча поминальної нині молитви,

І розгнуздана пам’ять малює історії слід…

 

Щорічно у четверту суботу листопада по всій Україні у вікнах запалюються свічки пам’яті на вшанування невинних жертв страшних голодних 1921-1923, 1946-1947 років та безжалісного Голодомору 1932-1933. За різними даними голод забрав життя від 4 до 10 млн. українців…

Голодомор 1932—1933 років – найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.

Для українського народу голодне лихоліття 1932 – 1933-го – це не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.

Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у Старосалтівському ліцеї було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів.

Біблотекарями ліцею для учнів була організована книжково-ілюстративна  тематична виставка «І пам’яті свіча не згасне…»

Вчителем історії Матвієвською Л.М. та класними керівниками проведені години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу», уроки-реквієми «Вогонь скорботи в серці на віки», «Страшні роки Голодомору 1932-33-х років», «Незгасаючий біль народу», проведена загальношкільна онлайн-лінійка Пам’яті. Учні ознайомилися зі спогадами очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!».

27 листопада у знак пам’яті та пошани до всіх безвинно замордованих закликаємо кожну українську родину о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті  померлим від голоду».

До Дня Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи в Старосалтівському ліцеї відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишились в пам’яті українців. 21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004 р.) та Революція гідності (2013 р.). Протягом тижня класними керівниками проведені такі заходи: виховні години «За мир у всьому світі – це значить за життя!» (1-4 клас), конкурси малюнків у класі «Ми маленькі патріоти великої держави», Уроки пам’яті: «Збережемо гідність і свободу українського народу» (5-7 класи), «З чого починалася Революція Гідності в Україні» (9-11 класи) з переглядом документальних фільмів та навчальних  презентацій. В шкільний бібліотеці оформлений інформаційно-тематичний куточок «Революція Гідності. Герої не вмирають!»        

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.  

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 15 по 21 листопада 2021 року відбувся другий етап шостого Глобального тижня безпеки дорожнього руху. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.

Основна мета тижня #Love30 – запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі. 

Безпека міських вулиць – це і про безпечну швидкість, і про безпечну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху.

У Старосалтівському ліцеї також пройшов тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні заходи в очному та дистанційному режимі навчання: мультуроки «Абетка безпеки на дорозі» (1-4 класи), вікторини «Мій друг – дорожній рух» (5-6 класи), квест «Безпека на дорозі – безпека життя» (7-8 класи), виховні години та круглі столи «Безпека дорожнього руху – це життя!» (9-11 класи) з використанням навчальних мультфільмів, відео, інтерактивнитх завдань, відеопрезентацій та.

Учні 1-4 класів в цікавій ігровій формі повторили вже відомі правила дорожнього руху, переглянули мультфільми і визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія, повторили правила безпечної дороги з дому до ліцею та навпаки. Свої знання з ПДР учні намалювали і оформили виставки малюнків «Мій кращий друг – безпечний рух», щоб усі, хто проходив повз класів, могли переглянути і повторити правила. Учні 5-8 класів долучилися до навчального селфі-марафону «Дорожня грамота»  (селфі дітей та батьків з дорожніми знаками та їх трактуванням). А 19 листопада в усіх класах був проведений єдиний національний урок на тему: Безпечна дорога додому» в рамках національного проекту «Безпечна країна».

Діти ще раз усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху, адже від цього залежить їх життя і здоров’я!

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ У ЛІЦЕЇ

 

 

ТВІЙ ДРУГ – БЕЗПЕЧНИЙ РУХ

Україна приєдналася до шостого Глобального Тижня безпеки дорожнього руху, який, за ініціативою ООН, проходить в усьому світі з 17 по 23 травня. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.
Тиждень безпеки дорожнього руху пройшов і у Старосалтівському ліцеї.
  Всі знають, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров’я, а навіть життя. У наш час з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах, тому, щоб зберегти своє здоров’я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху. Адже, за даними ВООЗ, дорожньо-транспортний травматизм є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Саме тому кожен учасник дорожнього руху: водій, пасажир чи пішохід – повинен усвідомлювати свою відповідальність.
  У Старосалтівському ліцеї з 17 по 21 травня пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, вироблення навичок безпечного поводження під час руху до школи і додому.
  В рамках тижня заступником директора з виховної роботи Новіковою Н. М. та класними керівниками 1 – 11 класів були проведені тематичні уроки, бесіди і вікторини з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів: «Азбука доріг. Школа Світлофора», «Знай і вивчай правила дорожнього руху», «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай!», «Безпека дорожнього руху – це життя!». Під час проведених заходів діти розгадували загадки, малювали дорожні знаки, грали в рольові ігри, переглядали мультиплікаційні й документальні відеофільми. Упродовж тижня школярі мали змогу долучитись до конкурсу дитячих малюнків на асфальті «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!», а у шкільній бібліотеці з тематичною книжковою виставкою «Твій друг – безпечний рух».
  Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху, усвідомленню необхідності бути уважними і дисциплінованими на вулицях, дотримуватися Правил дорожнього руху. Адже від цього залежить життя і здоров’я!

 

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930