Ми проти насилля
З 06.12. по 10.12. 2021 року у рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» колектив Старосалтівського ліцею продовжив працювати над цією важливою темою та провів ряд інформаційно-виховних заходів.
Так, 8 грудня у ліцеї було проведено День запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі.
Повністю обмежити доступ дітей у кіберпростір неможливо та й не потрібно. Величезна кількість розвиваючої корисної інформації, літератури, музики і просто спілкування за інтересами, зв’язок з родичами і друзями – все це можна знайти в Інтернеті. Достатньо знати і виконувати правила поведінки, щоб забезпечити особисту безпеку дитини шкільного віку у «Всесвітній павутині».
Цікавим та пізнавальним для учнів став Урок безпеки в інтернеті «Моя приватність. Не ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті». Учні початкових класів у доступній ігровій формі дізналися, що таке персональна інформація і як нею користуватись в мережі Інтернет.
Класні керівники 5 – 8 класів розповіли вихованцям про ризики розголошення персональної інформації, можливі наслідки публікації фотографій і розміщення персональної інформації в соцмережах.
Старшокласникам були надані загальні рекомендації щодо безпеки в Інтернеті, а саме: як приймати рішення щодо розголошення даних, де можна залишати приватну інформацію в соціальних мережах, що таке онлайн-безпека та цифрові права.
Протягом тижня у різних класах були також проведені Уроки доброчесності, під час яких діти ознайомилися із такими морально-етичними поняттями, як відповідальність і гідність, людяність і проактивність, рівність і чесність, лідерство і служіння. Це цінності, на яких ґрунтується суспільна доброчесність. Діти вчилися обирати доброчесну поведінку у різних ситуаціях, адже такі уміння дуже важливі для подолання побутової корупції в суспільстві.
10 грудня, у Міжнародний день прав людини, у класах ліцею було проведено гру-мандрівку «Правовий букварик» (для учнів 1 – 4 класів) та Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (для учнів 5 – 11 класів).
«Поінформований – значить попереджений, попереджений – значить захищений!»
Під час всіх заходів діти отримали інформацію, яка допоможе заздалегідь подбати про власну безпеку та бути обізнаними, а значить захищеними.
Підсумком всієї роботи стали фото- та відеозвіти про проведені заходи.