Архів за: Грудень 2023

Вітаємо!

Від щирої душі та з великою радістю вітаємо Вас зі Святим Вечором та прийдешнім Різдвом Христовим!
Найперше віддаймо шану нашим Героям, українським воїнам. Вони стоять на охороні добра, любові, правди і життя.
У Різдвяний Святвечір бажаємо усім відкрити серця для добра, насолодитися присутністю рідних і близьких людей.

Смачної куті!

Христос рождається!

Славімо його!

ДІТИ ТА СОЛОДОЩІ

Без новорічних солодощів не минає свято. Їх приносять гості, роздають у школах та в дитячих садочках, і неодмінно додають до пакунків з подарунками.
Цукерки, шоколад, печиво, торти – загалом майже 13 кілограмів солодкого на рік у середньому з’їдає українець. А під час свят попит на ласощі зростає. Практично всі діти дуже люблять солодке. Батьків мучить питання, в якій кількості допустимо вживання малюком солодощів і як обмежити цю кількість.
Дітям до року солодке не рекомендується давати в їжу, оскільки імунна і травна системи малюка ще не налагодили свою роботу. Малюкам можна давати солодке у вигляді природних цукрів – це фруктоза і лактоза маминого молока. Не слід підсолоджувати воду чи кефір.
Починати можна після року із зефіру або пастили, мармеладу без цукрової присипки. Цукор може викликати бродіння в кишківнику, а звідси проблеми з випорожненнями і висипання. Діти, схильні до діатезу, не потребують солодких продуктів до 2-х років. Їх введення можливе, але пізніше та з обережністю.
Після 3-х років дитині можна починати давати солодке у вигляді тортів чи тістечок. До цього моменту травна система майже повністю організована і може переробити дані продукти.
Льодяники й карамельки можна пропонувати малюкові тільки з 4-х років, оскільки існує ризик того, що дитина може вдавитися.
Небезпека споживання надлишкової кількості солодкого полягає в тому, що це може негативно позначитися на стані зубів дитини й спровокувати надмірну вагу. Від величезної кількості солодкого порушується обмін речовин і підвищується навантаження на печінку. Батькам необхідно пояснювати дитині, що зайве вживання солодощів може спровокувати захворювання зубів.
Ніколи не залишайте солодке на очах у дітей, а от фрукти завжди кладіть так, щоб дитина їх бачила. Потрібно навчитися регулювати кількість солодощів, які їсть малюк. Ніколи не використовуйте солодощі як хабар або підкуп дитини, у майбутньому це може викликати негативні наслідки.
Але повністю виключати солодке з раціону дитини теж не можна, тому що солодощі – це чудове джерело енергії. Крім того, цукерки й торти – це просто радість і задоволення для кожної дитини. Головне завдання батьків –правильно і розумно контролювати кількість і якість солодощів, які з’їдаються їх дитиною.
Найголовніше: завжди пам’ятайте, що найкраще виховання дитини – ваш особистий приклад, тому постарайтеся самі не зловживати солодким! Будьте прикладом для своїх дітей, адже вони схильні повторювати все за батьками. Пам’ятайте, що харчування дитини в дошкільному й молодшому шкільному віці впливає на її здоров’я в майбутньому.
Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх дітей! Нехай свята приносять тільки радість і позитивні емоції!

З прийдешніми святами!
З повагою, Чугуївське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Харківській області

Як обрати безпечну дитячу іграшку

Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.
Сьогодні в торговельній мережі можна побачити надзвичайне розмаїття дитячих іграшок різних видів, розмірів, призначення та типу. Але чи вся ця продукція безпечна? Чи можна її використовувати без шкоди для здоров’я? Слід пам’ятати, що їх об’єднує обов’язкова вимога, – характеристики мають відповідати умовам Технічного регламенту безпечності іграшок та всім нормам безпеки.
Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області пропонує при купівлі дитячих іграшок дотримуватись 10 правил:
1. Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки. Яскраві, красиві, легко миються – у таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної пластмасової іграшки суттєво переважають її плюси. Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор для дітей віком старше 3-х років. Перед купівлею понюхайте іграшку. Якщо від неї відчувається різкий неприємний запах, ймовірно в її складі є небезпечні хімічні складники (фталати, толуол, фенол, формальдегід, полівінілхлорид та інші), постійний контакт з якими може призвести до проблем зі здоров’ям дитини (порушення в роботі печінки, нирок, алергічні реакції тощо). Продовження

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031