Як обрати безпечну дитячу іграшку
Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.
Сьогодні в торговельній мережі можна побачити надзвичайне розмаїття дитячих іграшок різних видів, розмірів, призначення та типу. Але чи вся ця продукція безпечна? Чи можна її використовувати без шкоди для здоров’я? Слід пам’ятати, що їх об’єднує обов’язкова вимога, – характеристики мають відповідати умовам Технічного регламенту безпечності іграшок та всім нормам безпеки.
Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області пропонує при купівлі дитячих іграшок дотримуватись 10 правил:
1. Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки. Яскраві, красиві, легко миються – у таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної пластмасової іграшки суттєво переважають її плюси. Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор для дітей віком старше 3-х років. Перед купівлею понюхайте іграшку. Якщо від неї відчувається різкий неприємний запах, ймовірно в її складі є небезпечні хімічні складники (фталати, толуол, фенол, формальдегід, полівінілхлорид та інші), постійний контакт з якими може призвести до проблем зі здоров’ям дитини (порушення в роботі печінки, нирок, алергічні реакції тощо). Продовження