Пам’ятаємо
Палахкоче свіча поминальної нині молитви,
І розгнуздана пам’ять малює історії слід…
Щорічно у четверту суботу листопада по всій Україні у вікнах запалюються свічки пам’яті на вшанування невинних жертв страшних голодних 1921-1923, 1946-1947 років та безжалісного Голодомору 1932-1933. За різними даними голод забрав життя від 4 до 10 млн. українців…
Голодомор 1932—1933 років – найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.
Для українського народу голодне лихоліття 1932 – 1933-го – це не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.
Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.
Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій у Старосалтівському ліцеї було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів.
Біблотекарями ліцею для учнів була організована книжково-ілюстративна тематична виставка «І пам’яті свіча не згасне…»
Вчителем історії Матвієвською Л.М. та класними керівниками проведені години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу», уроки-реквієми «Вогонь скорботи в серці на віки», «Страшні роки Голодомору 1932-33-х років», «Незгасаючий біль народу», проведена загальношкільна онлайн-лінійка Пам’яті. Учні ознайомилися зі спогадами очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!».
27 листопада у знак пам’яті та пошани до всіх безвинно замордованих закликаємо кожну українську родину о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду».
Happy Thanksgiving Day
У четвертий четвер листопада в США відзначають державне свято – День подяки. Це одне з найпопулярніших свят у країні. Починаючи з 2017 року День Подяки відзначається і в Україні, а саме у третю неділю вересня.Поява свята пов’язана з першими переселенцями з Англії, які прибули у Новий світ на кораблі «Мейфлавер». Після багатомісячного важкого плавання вони досягли США в листопаді 1620 року і зіткнулися з суворою зимою. У першу зиму половина поселенців померла від холоду, голоду і хвороб. Ті, що вижили, заснували Плімутську колонію і за допомоги місцевих індіанців почали обробляти землю. Нагородою за це став несподівано рясний урожай. У зв’язку з цим перший губернатор Вільям Бредфорд вирішив провести восени 1621 року День подяки Господу за урожай і допомогу індіанців.
Thanksgiving Day” або “День Подяки” відмічають лише в 2 країнах – США та Канаді. Але це свято відомо на весь світ. Ось і у нашому Старосалтівському ліцеї згадали про нього. З метою розширення знань дітей про традиції країни, мову якої ми вивчаємо, вчителем англійської мови Белявською Катериною Станіславівною був проведений тематичний урок «Happy Thanksgiving Day» в класах, яких вона викладає.
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи в Старосалтівському ліцеї відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишились в пам’яті українців. 21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004 р.) та Революція гідності (2013 р.). Протягом тижня класними керівниками проведені такі заходи: виховні години «За мир у всьому світі – це значить за життя!» (1-4 клас), конкурси малюнків у класі «Ми маленькі патріоти великої держави», Уроки пам’яті: «Збережемо гідність і свободу українського народу» (5-7 класи), «З чого починалася Революція Гідності в Україні» (9-11 класи) з переглядом документальних фільмів та навчальних презентацій. В шкільний бібліотеці оформлений інформаційно-тематичний куточок «Революція Гідності. Герої не вмирають!»
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.