Архів за: 11.11.2020

9 листопада – День української писемності та мови

23 роки поспіль українці в усьому світі відзначають це свято, засноване Президентом України в листопаді 1997 року.

Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

Відомий український письменник Олесь Гончар, говорячи про значення мови, відзначав: «Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу».

Геніальна Ліна Костенко говорила: «Нації вмирають не від інфаркту – спочатку їм відбирає мову…»

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

9 листопада учні та вчителі нашого ліцею охоче взяли участь у традиційній щорічній загальнонаціональній флешмоб-акції єднання навколо рідної мови – написанні XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Започаткований у 2000 році, цей захід щорічно єднає не лише українців, але й людей різних національностей, які люблять і шанують українську мову.

Активно долучилися учні нашого ліцею і до участі у ХХ Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка. У ІІ етапі конкурсу, який був проведений 10 листопада, взяли участь учні 5 – 11 класів (вчителі Шевченко А. В., Шпичко С. В. та Дьоміна Н. В.)

В рамках тижня, присвяченого Дню української писемності та мови, класними керівниками та вчителями української мови ліцею були проведені різноманітні заходи, які дали змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30