Фестиваль ораторського мистецтва
На виконання Обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019 – 2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 06 грудня 2019 року № 817-VІI (XVІІІ сесія VІІ скликання), із метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей, сприяння розкриттю їхнього таланту, формування громадянської, соціальної та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності й патріотизму, і з нагоди Дня української писемності та мови у жовтні 2020 року проведено з використанням онлайн-сервісів Обласний фестиваль ораторського мистецтва, присвячений 175- річчю від дня народження І. К. Карпенка-Карого, за темою «Де ж і голосам буть, як не в народі, що виростає на волі, серед степу широкого! (І. К. Карпенко-Карий)» серед учнів 10–11 класів закладів загальної середньої освіти Харківської області.
49 учнів 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти районів, міст, ОТГ області й 8 учнів закладів освіти інтернатного типу боролися за право назватися кращими ораторами 2020 року. Всі учасники розмістили свої виступи на сервісі YouTube.
Старосалтівську громаду на фестивалі представляла учениця нашого ліцею, яку підготувала вчитель української мови та літератури Шпичко С. В., одинадцятикласниця Антонова Єва, що стала переможницею аналогічного конкурсу на рівні Старосалтівської ОТГ.
За результатами, оприлюдненими на сайті КВНЗ ХАНО, Антонова Єва отримала 166 балів й посіла почесне ІІІ місце. Під час виступу Єва показала високий рівень мовної культури, наявність творчої індивідуальності, розкрила свої комунікативні здібності та вміння користуватися живою мовою.
Вітаємо Єву та Світлану Василівну з перемогою! Зичимо здоров’я, творчої наснаги і нових звершень!
Міжнародний день шкільних бібліотек
Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя.
Готфрід Лейбніц, німецький філософ
26 жовтня відзначається Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Month).
Засновником цієї календарної події виступила Всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (International Association of School Librarianship, IASL) і вперше свято було проведено в 1999-му році. Тоді ж було розроблено спеціальний логотип цього міжнародного дня.
Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня. В 2020 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 26 жовтня.
У 2005 році Міжнародний день шкільних бібліотек отримав офіційний статус, який був підтверджений головою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL).
У січні 2008 року ця подія вийшла на новий рівень: координатор проекту Рік Малхолланд оголосив, що Міжнародний день шкільних бібліотек перетворюється в місячник – теж міжнародний.
А в 2014 році Міністерство освіти і науки України підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячних шкільних бібліотек.
Бібліотека завжди була і є збирачем, хранителем і дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а її працівники — вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь. Тож вітаємо зі святом наших шкільних бібліотекарів Заіченко Олену Григорівну та Лисаченко Людмилу Вікторівну. Бажаємо натхнення і плідних звершень, міцного здоров’я і достатку, віри, надії, любові і мудрості у виконанні благородної місії на користь рідної України! А всім, хто любить і шанує книгу, – доброго здоров’я, цікавих відкриттів на сторінках книг та успіхів у досягненні поставленої мети!
З Днем захисника України!
Нам, незборимим, жити у віках,
Ми сильні духом, в прагненнях єдині.
У кожного з нас квітне на вустах:
Героям слава! Слава Україні!
Де єдність, віра, праведна любов, –
Народ незламний і міцна держава.
Ми разом промовляєм знов і знов:
Вкраїні слава і героям слава!
На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Козацтва та День захисника України.
14 жовтня церквами східного обряду (православними та греко-католиками) відзначається Покрова Пресвятої Богородиці. Походження свята пов’язане із легендою про захист Богородицею своїм покровом Константинополя.
В українській традиції це свято тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів. У «Літописі Руському» згадується, що князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Землю Руську під покров Божої Матері. Велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, були присвячені пошануванню Богородиці.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова.
З 1999 року Указом Президента свято Покрови в Україні відзначається ще й як День українського козацтва, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.
А з 14 жовтня 2014 року указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості в день Покрова Пресвятої Богородиці разом із Днем українського козацтва відзначається День захисника України.
Сьогоднішнє свято увібрало в себе багаті та славні традиції, уособило доблесть і героїзм усіх поколінь. Тож вітаємо всіх, хто носить високе звання захисника України. Нехай ваші сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних.
Міцного здоров’я, добра, щастя, миру та злагоди!
Осіння фантазія
Осінь… Чудова пора року, що вражає багатим урожаєм, фантастичним поєднанням кольорів, високим бездонним небом та яскравим падолистом. Саме в цю пору року природа як ніколи щедра на матеріали для творчості та креативу: осінні квіти, гірлянди з жовтого листя, ґрона калини та горобини, овочі, фрукти, ягоди, шишки…
Щорічно в нашому ліцеї проходить конкурс-виставка осінніх композицій «Осіння фантазія» серед учнів 1 – 11 класів. В цьому році виставка присвячена Дню працівників освіти. На ній були представлені найрізноманітніші роботи: квіткові букети, вироби з природного матеріалу, композиції з овочів та фруктів. Вражало розмаїття природного матеріалу і фантазія. Всі учасники виставки вразили креативністю і творчим підходом до створення робіт та використання різних матеріалів: овочів, фруктів, квітів, гілочок, листя, каштанів, сухоцвітів. Це було справжнє свято дитячої фантазії, а в створених букетах немов зупинилася барвиста мить осені…
Роботи, представлені учнями молодшої та старшої школи, були дуже різними – і за тематикою, і за матеріалом, з якого виконані, і за застосованими техніками. Але об’єднувало їх одне – бажання показати себе, проявити власну думку, творче мислення, індивідуальність. Кожна з них заслуговувала на увагу та винагороду.
Переможцями конкурсу осінніх композицій серед молодших класів стали учні 1-А та 1-Б класу (І місце), 4-А та 4-Б класів ( ІІ місце), 2-А, 3-А класів (ІІІ місце).
Поробки дітей довели, що якщо мати фантазію та вправні руки, можна звичайні речі перетворити на справжні шедеври.
Дякуємо всім за участь у виставці!
До Міжнародного дня миру
Мир на землі — це дім, і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов,
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар – ЩАСТЯ і ЛЮБОВ!
Мир!.. Що може бути важливіше за мирне блакитне небо, за спокій, за усміхнені обличчя матерів та дітей. Слово «МИР» звучить по-різному на всіх континентах Землі, але скрізь воно означає прості й одвічні істини. Мир – це життя, щастя, радість, чисте небо над головою. Мир – це впевненість у завтрашньому дні, у своєму майбутньому. Мир – це можливість спокійно учитися, працювати, любити і поважати одне одного. Мир – це свято для всіх людей – дорослих і дітей. Без миру немає дитинства, немає майбутнього…
За рішенням ООН у 1981 році було засновано свято Міжнародний день миру, яке вперше було проведено у вересні 1982 року. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня. У рамках святкування Міжнародного дня миру проходять заходи, мета яких – привернення уваги до проблеми миру і ефективних способів його досягнення.
Як і кожного року, учні нашого ліцею цьогоріч також долучилися до цього свята. З 21.09 по 28.09 була проведена виставка-конкурс поробок і малюнків серед учнів 1 – 11 класів на тему «Мир крокує по планеті», в яких діти виразили своє бачення миру. Кращими було визнало роботи Козулі Олександра та Мирошника Артема (7-А клас) – І місце, Божко Світлани (9-Б) – ІІ місце та Котової Марти (5-Б) – ІІІ місце. В конкурсі малюнків найактивніше взяли участь учні молодших класів (1-А, 1-Б, 2-А), які отримали грамоти за І місце в номінації «За активну участь», ІІ місце – учні 3-А класу і ІІІ місце – 6-Б клас. В номінації «Колективна творчість» переможцями стали учні 7-А класу. Вітаємо переможців і дякуємо всім за участь!