Архів за: 26.09.2019

Трагедія Бабиного Яру

Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.                                                                                       

З метою донести до учнів основний зміст події, що відбувалися в Бабиному Яру в 1941-1943 роках та у 1961 році, вчителем історії Матвієвською Л.М. для учнів старших класів було проведено урок «Трагедія Бабиного Яру». Розповідь учителя викликала в учнів глибоке співчуття до жертв трагедії, обурення і відразу до насильства і шовінізму, усвідомлення цінності людського життя. Учні віддали данину  пам’яті тим, хто мученицькою смертю загинув в Бабиному Яру під Києвом. У перші дні масових розстрілів там загинуло 70 тис. осіб. Загально ж кількість жертв за час окупації  сягнула 200 тис.                       

Наші школярі розповідатимуть одноліткам про трагічні події, які відбувались у Бабиному Яру у роки Другої світової війни, використовуючи ті знання з  якими поділився вчитель. Таким чином діти ніби оживлюють історію, пропускаючи її через серце. 

Стоп, булінг

Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Прикметною ознакою булінгу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням. 

Найчастіше булінг відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший, або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінгу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон,  або через соціальні мережі. За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню.

У рамках Тижня протидії булінгу у Старосалтівській загальноосвітній школі з 16 по 20 вересня було проведено такі заходи:  психологом школи Берченко С.І складено поради для учнів  школи  «Як допомогти дітям упоратися з булінгом»,  та для батьків 5-6 класів проведені батьківські збори  на тему: «Протидії цькуванню в учнівському колективі», класоводами1-4 класів кожного дня проводився перегляд відеороликів «СТОПБУЛІНГ», класними керівниками 5-11 класів були проведені виховні години на тему «Це-булінг» , також учнями 5-11  класів було виготовлено інформативні буклети «Як реагувати на булінг». Закінчився тиждень дуже цікавою інформаційною «хвилинкою»: «Мій світ без булінгу»,  яку підготувала та провела вчитель Зоріна В.П. разом з учнями чергового 9 класу.   

Сподіваємось, що вчителям та учням Старосалтівської  школи слово «булінг» буде зустрічатися лише на папері й ніколи в повсякденному житті.

Міжнародний день миру

Щороку  у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи. Там, де підвалини міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Для тих, хто увесь час жив у світі благополуччя, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити ту величезну роль Міжнародного дня миру. Однак для дуже багатьох людей в сучасному світі цей дар – не більше, ніж казкова мрія. Привернути увагу до проблеми миру на Землі – ось основна мета цього свята. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша Старосалтівська  школа.  Учні 1-11-х  класів приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру» під гаслом «Хай буде мир на всій Землі»,  прикріпивши паперові голуби на дерева, аби показати наскільки важливими для співвітчизників є мир, свобода, добро і повага. В класах проведені бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». До спільної справи –  нести мир , активно долучились і діти, і вчителі.

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Ваше відношення до енергетиків

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30