Стоп, булінг

Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Прикметною ознакою булінгу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням. 

Найчастіше булінг відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший, або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінгу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон,  або через соціальні мережі. За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню.

У рамках Тижня протидії булінгу у Старосалтівській загальноосвітній школі з 16 по 20 вересня було проведено такі заходи:  психологом школи Берченко С.І складено поради для учнів  школи  «Як допомогти дітям упоратися з булінгом»,  та для батьків 5-6 класів проведені батьківські збори  на тему: «Протидії цькуванню в учнівському колективі», класоводами1-4 класів кожного дня проводився перегляд відеороликів «СТОПБУЛІНГ», класними керівниками 5-11 класів були проведені виховні години на тему «Це-булінг» , також учнями 5-11  класів було виготовлено інформативні буклети «Як реагувати на булінг». Закінчився тиждень дуже цікавою інформаційною «хвилинкою»: «Мій світ без булінгу»,  яку підготувала та провела вчитель Зоріна В.П. разом з учнями чергового 9 класу.   

Сподіваємось, що вчителям та учням Старосалтівської  школи слово «булінг» буде зустрічатися лише на папері й ніколи в повсякденному житті.

PISA

Останні новини

Опитування

Ваше відношення до енергетиків

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031