Архів за: Вересень 2019

Трагедія Бабиного Яру

Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.                                                                                       

З метою донести до учнів основний зміст події, що відбувалися в Бабиному Яру в 1941-1943 роках та у 1961 році, вчителем історії Матвієвською Л.М. для учнів старших класів було проведено урок «Трагедія Бабиного Яру». Розповідь учителя викликала в учнів глибоке співчуття до жертв трагедії, обурення і відразу до насильства і шовінізму, усвідомлення цінності людського життя. Учні віддали данину  пам’яті тим, хто мученицькою смертю загинув в Бабиному Яру під Києвом. У перші дні масових розстрілів там загинуло 70 тис. осіб. Загально ж кількість жертв за час окупації  сягнула 200 тис.                       

Наші школярі розповідатимуть одноліткам про трагічні події, які відбувались у Бабиному Яру у роки Другої світової війни, використовуючи ті знання з  якими поділився вчитель. Таким чином діти ніби оживлюють історію, пропускаючи її через серце. 

Стоп, булінг

Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Прикметною ознакою булінгу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням. 

Найчастіше булінг відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший, або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінгу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон,  або через соціальні мережі. За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню.

У рамках Тижня протидії булінгу у Старосалтівській загальноосвітній школі з 16 по 20 вересня було проведено такі заходи:  психологом школи Берченко С.І складено поради для учнів  школи  «Як допомогти дітям упоратися з булінгом»,  та для батьків 5-6 класів проведені батьківські збори  на тему: «Протидії цькуванню в учнівському колективі», класоводами1-4 класів кожного дня проводився перегляд відеороликів «СТОПБУЛІНГ», класними керівниками 5-11 класів були проведені виховні години на тему «Це-булінг» , також учнями 5-11  класів було виготовлено інформативні буклети «Як реагувати на булінг». Закінчився тиждень дуже цікавою інформаційною «хвилинкою»: «Мій світ без булінгу»,  яку підготувала та провела вчитель Зоріна В.П. разом з учнями чергового 9 класу.   

Сподіваємось, що вчителям та учням Старосалтівської  школи слово «булінг» буде зустрічатися лише на папері й ніколи в повсякденному житті.

Міжнародний день миру

Щороку  у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи. Там, де підвалини міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Для тих, хто увесь час жив у світі благополуччя, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити ту величезну роль Міжнародного дня миру. Однак для дуже багатьох людей в сучасному світі цей дар – не більше, ніж казкова мрія. Привернути увагу до проблеми миру на Землі – ось основна мета цього свята. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша Старосалтівська  школа.  Учні 1-11-х  класів приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру» під гаслом «Хай буде мир на всій Землі»,  прикріпивши паперові голуби на дерева, аби показати наскільки важливими для співвітчизників є мир, свобода, добро і повага. В класах проведені бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». До спільної справи –  нести мир , активно долучились і діти, і вчителі.

Олімпійський тиждень

З 9 по 13 вересня 2019 року  в нашій школі проходив Олімпійський тиждень, адже це має велику суспільну значимість, спрямовану на утвердження здорового способу життя. Упродовж тижня  учні школи змагалися у спритності та витривалості. Розпочалися заходи із урочистої лінійки, на якій було оголошено план проведення заходів, піднято Олімпійський прапор.                                                               

Вчитель фізичної культури Новіков В.І. провів 9 вересня для учнів середніх класів  спортивні змагання з міні–футболу переможцями стали команди 5-А та 6-Б класів. А 10 вересня під керівництвом Володимира Івановича відбулися змагання з настільного тенісу для учнів 5-11 класів, кращим гравцем школи стала учениця 9 класу Швець Карина.

11 вересня учні початкової ланки показали свої вміння в спортивній естафеті «Ми – юні олімпійці», яку підготувала та провела вчитель початкових класів Білай Н.І.

12 вересня для учнів 1-5 класів пройшов творчий конкурс малюнків на асфальті «Спорт протягом життя» під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Байдика С.М., переможцями стали учні 5-Б, 4-Б та 3-Б класів.

Також протягом тижня класними керівниками були проведені інформаційні хвилинки «Здоровим бути – зі спортом дружити» (5-11 класи); «Ми маленькі олімпійці» (1-4 класи).

 У п’ятницю, 13 вересня,  відбувся Олімпійський урок для учнів  7- 11 класів, який підготувала та провела Сіренко К.О. разом зі своїми вихованцями. Урок розпочався  внесенням Олімпійського прапора, прозвучав Гімн олімпійців.  На уроці  була висвітлена  історія Олімпійських Ігор, досягнення  українських спортсменів  в Олімпійських Іграх. Ведучі наголосили, що найсильнішою людиною, за грецькою міфологією, вважали Геракла, який здійснив 12 подвигів, і оголосили, що хлопці 9-11 класу мають здійснити 12 подвигів і отримати звання «Геракл школи».

На завершення Олімпійського тижня  відбулося нагородження грамотами переможців за підсумками шкільної спартакіади «Спорт протягом життя».  

Тиждень пройшов у школі цікаво, ефективно та корисно.

 Як зазначили директорка нашої школи Шевченко А.В. та вчитель фізичної культури Новікова Н.М.: «Ми намагаємося заохотити якомога більше дітей до занять фізичною культурою і спортом, щоб вони відмовлялися від шкідливих звичок».

Проєкт «Сучасний простір шкільної їдальні» впроваджено!

9 вересня у Старосалтівській школі за участю депутата Харківської обласної ради Супруна О.М., селищного голови Коновалова Е.П., заступника селищного голови Колкутіна К.М., депутата Старосалтівської селищної ради Новікової Н.М. презентували впроваджений міні-проєкт – переможець обласного конкурсу «Разом в майбутнє» — «Сучасний простір шкільної їдальні». Директорка школи Шевченко А.В. подякувала всім, хто був причетним до реалізації проєкту, відмітила, що переможець конкурсу «Разом в майбутнє» – ініціативна група батьків (автор Пономарьова А.М.), отримав на реалізацію проекту 50-відсоткове співфінансування (149743,00 грн.) з обласного бюджету, 45% – Старосалтівської селищної ради (134768,00 грн) та 5% – внесок ініціативної групи батьків (14974,00 грн). У рамках проєкту оновлено та замінено матеріально-технічну базу шкільної їдальні, модернізовано приміщення харчоблоку, придбано сучасну техніку, що в свою чергу дає можливість не лише дотримуватись високих санітарних норм приготування їжі та економії електроенергії, але й сприяє покращенню харчування учнів. Колектив Старосалтівської школи дякує за ініціативність учасникам конкурсу, Старосалтівській селищній раді та Харківській обласній раді за допомогу у втілення в життя проєктів розвитку громади.

До уваги працівників школи, учнів, батьків

Доводимо до вашого відома зміст наказу по школі №80 від 03.09.2019 “Про забезпечення безпечних умов для учасників освітнього процесу у  школі”.


ВЕРЕСНЕВИЙ ДЗВІН – ЧАС ІТИ ДО ШКОЛИ!

2 вересня у Старосалтівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося свято «ВЕРЕСНЕВИЙ ДЗВІН – ЧАС ІТИ ДО ШКОЛИ!».
На святі були присутні гості Коновалов Е.П., Старосалтівський селищний голова, Глазунова І.М., начальник відділу освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради, Шевченко Т.М., завідуюча громадською приймальною народного депутата України Дмитра Шенцева. З нагоди початку нового навчального року двері в Країну Знань для 35 маленьких першокласників відкрили перші вчителі – Запара І.В. та Лапіна Л.П. Директор школи Шевченко А.В. привітала усіх присутніх з початком нового навчального року, побажавши успіхів та творчих здобутків. Яскравою нотою прозвучало привітання гостей. Не обійшлося без подарунків. Коновалов Е.П. привітав учнівський та педагогічний колектив, батьків зі святом. Окремі побажання для найменших учнів. Едуард Павлович привітав їх з новою сходинкою життя, подарувавши м’ячі. Першокласники отримали подарунки від народного депутата України Шенцева Д.О., а також від депутата Харківської обласної ради Супруна О.М. Приємно бачити радісні обличчя дітей, натхненні усмішки педагогів та готовність усього педагогічного, учнівського та технічного колективу працювати, навчатись та творити. Щасливого навчального року бажаємо учням та вчителям!

До уваги вчителів, батьків

22.08.201о 10-00 у приміщенні Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» (м. Харків, вул. Пушкінська, 24, каб. 28) відбулася нарада керівників місцевих органів управління у сфері освіти. Серед питань, які було розглянуто на нараді, було питання про  спільні заходи закладів охорони здоров’я та закладів освіти по проведенню додаткових заходів імунізації від кору. Доповідала з даного питання Ковальова Світлана Володимирівна, головний спеціаліст управління медичної діяльності, реформ та стратегічного розвитку Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.  Серед пропозицій по подоланню кризової ситуації одна із головних це: спільно з закладами охорони здоров’я забезпечити виконання ст.15 Закону України від 06.04 2000р. № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб».

PISA

Останні новини

Опитування

Ваше відношення до енергетиків

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер   Жов »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30