Зроби фото з хусткою

7 грудня –  Всесвітній день української хустки. Це свято ще зовсім молоде: його почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Мета свята – об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій…

Видатний історик Михайло Грушевський писав у своїй «Історії України», що хустка відома на всій території України, починаючи з часів Київської Русі, вона була поширена в козацьку епоху і дійшла до наших днів. Змінювалися тільки кольори, а хустка залишалася хусткою. Протягом століть хустина була в Україні найдорожчим подарунком, символом матері, домівки. Яскраві, барвисті, помережані веселковим маєквіттям, хустки ніби символізують квітучу душу України.

Крім побутового, хустка в Україні мала ще й обрядове значення. В часи козаччини був добрий звичай у дівчат: коли козаки вирушали в похід, то кожна дівчина своєму нареченому дарувала вишиту хустину, як символ вірності в коханні. Носив козак подарунок коханої біля серця, і була та хустина  йому оберегом від ворожої кулі, полону, зради побратима, лихого ока та забуття – дівчини, матері, України.

Минають роки, десятиліття, виростають нові покоління, змінюється влада, з’являється нова мода, та ніколи не зникнуть з пам’яті людської добрі традиції прадідів; їхні обереги поруч нас не дають нам забути, що ми – діти народу українського.

Зараз хустка майже втратила обрядове значення, але продовжує залишатися вживаним елементом у сучасному вбранні. Не забувають про хустку і відомі дизайнери, пропонуючи хустки, що надають особливого колориту жінкам.

То ж нехай завжди охороняє хустка-берегиня тепло наших душ і живе вічно, як наша невмируща Україна-мати!



Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930