STEM-підходи в навчанні
З 22 до 29 серпня 2017 року педагоги, методисти, науковці зможуть більше дізнатися про STEM-підходи в навчанні під час безкоштовного семінару «Web-STEM-школа – 2017». Він проходитиме дистанційно, в режимі off-line, щоб кожен міг долучитися в зручний для нього час. Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши аплікаційну форму на сайті http://yakistosviti.com.ua
Що таке STEM, як створити STEM-середовище, які ресурси для цього потрібні, що таке проектна культура – на ці та інші запитання впродовж тижня відповідатимуть 20 експертів, практиків та вчителів-новаторів. Зокрема, йтиметься про впровадження STEM-підходів під час вивчення предметів природничо-математичного циклу, у дошкільній та початковій освіті, використання проектно-дослідної діяльності тощо. З повною програмою семінару можна ознайомитися за посиланням.
«STEM – це Science (наука), Technology (технології), Engineering (інженерія), Math (математика). Всі ці складові вивчалися окремо, але стандарти нового покоління вимагають інтегрованого вивчення цих предметів. Це і є STEM-підходи до організації навчального простору, STEM – це робота в команді», – пояснює Олена Патрикеєва, начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти.
На семінарі будуть представлені технології, необхідні для реалізації дидактичних принципів Нової української школи та формування у школярів ключових компетентностей, необхідних у ХХІ столітті.
Учасники зможуть отримати авторські методичні матеріали, безпосередні рекомендації, приклади, уроки, програми зі STEM-елементами. Вони матимуть можливість ставити запитання спікерам, оцінювати їхні матеріали, спілкуватися між собою, поширювати досвід. Організатори відзначають, що для них є дуже важливим зворотній зв’язок – вони очікують на коментарі на YouTube-каналі або Facebook-сторінках проекту «Якість освіти» та відділу STEM-освіти ІМЗО.
Крім того, у разі успішного виконання тестового завдання за підсумками курсу кожен слухач зможе отримати сертифікат.
Переліки навчальної літератури на 2017/2018 навчальний рік
Листом Міністерства освіти і науки України від 17.08.2017 №1/11-8269 визначено переліки програм та навчально-методичної літератури для використання у загальноосвітніх закладах освіти у 2017/2018 навчальному році:
1. Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою – ЗАВАНТАЖИТИ
2. Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в основній і старшій школі загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою – ЗАВАНТАЖИТИ
Запрошуємо на суботник
19 серпня 2017 року в Старосалтівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбудеться суботник по упорядкуванню території після закінчення робіт, пов’язаних із заміною вікон на енергозберігаючі. Запрошуються працівники школи, батьки, учні, небайдужі мешканці Старого Салтова! При собі мати робочі рукавиці, відра, мітли, граблі та лопати. Початок о 7.00.
До уваги вчителів 5-9 класів
ЗАГАЛЬНІ ЗМІНИ В ОНОВЛЕНИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМАХ 5-9 КЛАСІВ
httpv://www.youtube.com/watch?v=y9e6oPWKdFI
Електронні версії підручників для 9 класу
Міністерство освіти опублікувало електронні версії підручників для розміщення у вільному доступі
Видавництва, що цього року друкують шкільні підручники для учнів 9-х класів почали надавати Міністерству освіти і науки електронні версії підручників для розміщення у вільному доступі.
Більшість електронних версій шкільних підручників для цьогорічних дев’ятикласників вже оприлюднена Інститутом модернізації змісту освіти.
Публікація електронних версій підручників у вільному доступі є обов’язковою вимогою Міністерства освіти. Ця новація цього року використовується відомством вперше.
Міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи необхідність публікації електронних версій підручників навесні цього року наголосила, що всі нові підручники для дев’ятого класу будуть доступні для скачування за державний кошт.
За інформацією Інституту модернізації змісту освіти, станом на 2 серпня установою прийнято від видавництв 118 назв паперових підручників з 228, загальним накладом 440 тисяч примірників, що дорівнює 50% від загальної кількості необхідних підручників для учнів 9-х класів. Розпочато доставку навчальної літератури до книжкових баз обласних департаментів освіти і науки.
До уваги вчителів
Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів
Методичні рекомендації 2017-2018 (1,5 MiB, 1 032 hits)
Англійська онлайн
З вересня усі українські школярі зможуть долучитися до безкоштовного он-лайн вивчення англійської мови на платформі Lingva.Skills.
Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея з представниками Lingva.Skills, – повідомляє Шкільне життя Сьогодні на платформі зареєстровано і безоплатно навчаються представники понад 800 загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів з усіх регіонів України. «Кожен учень – незалежно від місця проживання – повинен мати доступ до якісної освіти. Зараз діти з сільської місцевості, на жаль, мають в 10 разів менше шансів успішно здати ЗНО з англійської мови, ніж їхні однолітки з міст. Такі проекти як Lingva.Skills, що надають Продовження