Через школу до громади
З 12.07 по 14.07.2017 року в м. Ірпінь Київської області пройшла конференція «Через школу до громади: навчання культурі миру і толерантності для раннього попередження конфліктів», яка проводилася інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток» за підтримки Міністерства освіти і науки України та посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Мета конференції – підвищення розуміння цінності прав людини, толерантності до різноманітності, плюралізму, активізація місцевої громади в різних регіонах України через залучення батьків, як представників громади, до діяльності з миротворчості, сприяння місцевим змінам, розвиткові ефективної міжкультурної комунікації в громаді.
З вітальними словами виступили: виконавчий директор інформаційно-дослідного центру «Інтеграція та розвиток» – Ірина Брунова-Калісецька, Директор департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України – Юрій Кононенко, старша співробітниця Політичного департаменту, Програми «МАТРА» та Фонду захисту прав людини Посольства Королівства Нідерландів – Людмила Біленко, Заступник Голови місії, тимчасово виконуючого обов’язки посла Посольства Королівства Норвегії – пан Уле Йуан Бйорн, радниця Міністра освіти і науки України – Оксана Макаренко, співробітниця проектів Офісу Верховного комісара у справах національних меншин ОБСЄ в Україні – Катерина Гладка, заступник директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України – Олена Дубовик, Голова національного офісу Представництва DVV International в Україні Олег Смірнов. Продовження
Абітурієнти мають перевірити свої кабінети
Заяви про допуск до участі в конкурсі на навчання до вищого навчального закладу, подані в електронній формі, у яких відображалась не вся інформація, необхідна для їх розгляду навчальним закладом, у ЄДЕБО анульовані. Про це йдеться у відповідному повідомленні ДП «Інфоресурс».
За інформацією адміністратора системи електронного вступу, в особистих електронних кабінетах вступників, заяви яких анульовані, розміщено повідомлення з інформацією про можливість повторної подачі заяви про допуск до участі в конкурсі на навчання до обраного ними вищого навчального закладу.
Такі ж повідомлення будуть надіслані зазначеним вступникам на електронну пошту, вказану при реєстрації особистих електронних кабінетів.
Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.
За матеріалами http://osvita.ua
Увага! Ботулізм!
Ботулізм – гостре інфекційне захворювання, обумовлене отруєнням ботулотоксином, що потрапляють в організм людини внаслідок вживання різних продуктів харчування, що містять токсини ботулізму і характеризується важким ураженням вегетативної та центральної нервових систем.
Бактерії ботулізму анаероби, тобто можуть існувати виключно в місцях з відсутністю повітря.
Місцем, в якому постійно мешкають спори ботулізму, є ґрунт. Саме з нього вони потрапляють у воду, харчові продукти, овочі, фрукти, і зрештою в кишечник тварин (риб, птахів, безхребетних, ссавців) або людини.
Ботулотоксини можуть зберігатися до одного року, а ось у консервованих продуктах – на протязі багатьох років. Вони не знищуються ферментами травного тракту, стійкі в кислому середовищі, легко витримують дуже високу концентрацію кухонної солі. А ось при кип’ятінні протягом п’ятнадцяти хвилин токсини досить швидко розкладаються і втрачають токсичні властивості. Також слід знати, що присутність у харчових продуктах ботулотоксину ніяк не впливає на їх смакові якості.
Джерело збудника ботулізму – вміст кишечника домашніх і диких тварин, молюсків, риб, птахів, іл морів і озер, грунт. Продовження
МОН планує перевірити всі шкільні комп’ютери
У системі середньої освіти на обліку стоїть значна кількість комп’ютерів, але немає повного розуміння, в якому вони стані та яка кількість з них реально функціонує.
Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з керівником по роботі з закладами освіти «Microsoft Україна» Наталією Дорош.
«Ми не можемо почати процес зі створення інформаційного освітнього простору без чіткого розуміння, якими інструментами ми володіємо та скільки дітей у школі реально мають доступ до комп’ютерів. Таким чином, нам потрібно провести аудит обладнання і за його результатами планувати подальшу комп’ютеризацію», – пояснила Лілія Гриневич.
Нагадуємо, що 2016 року урядом КНР було надано технічну допомогу уряду України у вигляді передачі 23,5 тис комп’ютерів для загальноосвітніх шкіл.
За матеріалами http://osvita.ua