Запали свічку пам’яті
Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.
Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.
До Дня пам’яті жертв Голодомору-2019
День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Напередодні цього дня в нашій школі проходить низка заходів, які інформують, навчають та розповідають про несправедливі страждання людей у 1932-1933 роках. Вчителем історії Матвієвською Л.М. разом з учнями 8-х класів була проведена лінійка-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. «Ми пам’ятаємо…», де учні нашої школи розповіли про те, що Голодомор 1932–1933 років, забрав життя понад 7 000 000 людей. Це страшна частина родинної історії майже кожного сучасного українця. Щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села.
Згідно з соцопитуванням 2018 року, 79% українців вважають Голодомор геноцидом — злочином радянської влади проти українського народу».
Закінчилась лінійка вшануванням пам’яті жертв голодоморів хвилиною мовчання.
Ми проти насильства
18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства
Щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують доступ до Інтернету, що робить більш поширеними злочини сексуального характеру проти дітей в онлайн-просторі. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх суспільств. Це порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.
З метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті практичним психологом школи Берченко С.І. та заступником директора з виховної роботи Новіковою Н.М. для учнів 8 класів був проведений урок-квест на тему: «Тест білборда та кохання в Інтернеті», де ознайомили учнів із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті. Протягом уроку з учнями намагалися сформувати навички безпечного спілкування та дати уявлення про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайн-грумінгу чи сексторшину.
Обмін враженнями між учасниками уроку був дуже цікавий, діти обговорювали відео та історії, що описувалися у сюжеті квесту. Розробили правила поведінки, що захистять підлітків під час спілкування в Інтернеті. Урок пройшов цікаво та змістовно.
Вітаємо команду нашої школи з успішним виступом!
28.10.2019 у приміщенні Великопроходівського ліцею Дергачівської районної ради Харківської області відбувся зональний (ІІ зона) етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів «Cool Games». У заході брали участь три дивізіона з 9 закладів загальної середньої освіти.
«Cool Games» проводився з метою впровадження інноваційних підходів до проведення уроків з фізичної культури в закладах загальної середньої освіти, збільшення рухової активності, залучення до систематичних занять фізичною культурою та подальшої популяризації здорового способу життя серед школярів.
Команда Старосалтівської школи вперше брала участь у таких змаганнях і здобула І місце! 15 листопада, на базі Комунального закладу «Великопроходівський ліцей» Дергачівської районної ради Харківської області відбувся обласний (фінальний) етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів «Cool Games», де команда нашої школи посіла ІІ місце!
Вітаємо команду-переможця у складі: Андрєєва Артема (8-А клас), Юрковця Кирила (6-Б клас), Балабана Романа (6-А клас), Дроботової Анастасії (7-Б клас), Пономарьової Єви (7-Б клас), Бобрик Ілони (6-Б клас), Долгової Анни (6-А клас) та їх наставників Новікову Наталію Миколаївну і Новікова Володимира Івановича! Бажаємо подальших перемог!
Радіодиктант 2019
8 листопада у День української писемности та мови в 19-й раз пройшов щорічний Диктант національної єдності, що традиційно проводиться напередодні дня української писемності. Свято збігається з днем вшанування київського літописця Нестора.
Долучилися до Всеукраїнського мовного флешмобу й учні та вчителі Старосалтівської школи. Ноу-хау цього року – можливість перевірити текст через 15 хвилин після його написання. Бажаючі також відправили фото своїх робіт на сайт Українського радіо, сподіваючись на подарунок. Всі учасники, а їх цього разу було близько 100, отримали наклейки з пам’яткою «Мова наша-серце наше».
Усі учасники залишились задоволені, зокрема тим, як професійно читав диктант Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.
До Дня захисника України
До Дня захисника України у школі було проведено ряд заходів. Дівчатка та хлопчики початкової школи під керівництвом класних керівників виготовили вітальні листівки. Цими листівками та теплими словами вони привітали воїнів-афганців та воїнів АТО з Днем захисника України. Бібліотекарі школи Лисаченко Л.В. та Заіченко О.Г. підготували цікаву виставку літератури, присвячену героям-захисникам України, видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність України у ХХ столітті, загиблим учасникам Революції Гідності «Допоки пам’ять жива».
Крім того, вже традиційно, в школі протягом тижня класними керівниками проведені виховні години, присвячені Дню захисника України, вчителем початкових класів Бобрик М.І. для хлопців 2-4 класів було проведено спортивно-розважальні випробування «Козацькі забави», під керівництвом вчителя захисту Вітчизни Новікова В.І. для учнів 7-11 класів відбулися змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки. Найвлучнішою виявилася учениця 11 класу Пасько Анна, яка посіла І місце. ІІ місце виборола учениця 9 класу Черкашина Анастасія, а ІІІ місце – учениця 7-Б класу Крюкова Вікторія. Дівчаток було нагороджено грамотами, які їм вручив Гринько О.О., провідний спеціаліст відділення комплектування і призову Вовчанського військкомату. Саме він 10 жовтня завітав до нашої школи з цікавим та змістовним уроком патріотичного змісту, де розповів про можливість вступу до ВНЗ та опанувати професію військового.
11 жовтня біля Братської могили відбувся мітинг, де зібралися учасники Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, воїни АТО, учні нашої школи, жителі та гості селища, яких привітав селищний голова Коновалов Е.П.. Після мітингу святкування було продовжено творчо-мистецьким конкурсом «Ватра» на тему «Слава героям». Переможцем конкурсу став рій 7-А класу «Патріот» (класний керівник Байдик С.М.), ІІ місце зайняв рій 5-А класу «Жарт» (класний керівник Шпичко С.В.), а ІІІ місце розподілили між собою рій 7-Б класу «Чайка» (класний керівник Галушко Т.О.) та рій 6-Б класу «Крила соколині» (класний керівник Єнько Т.О.).
Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Колектив школи щиро вітає всіх захисників, які виборювали й продовжують виборювати право жити в Україні. З Днем захисника України!