Чорнобиль не має минулого часу
Чорнобильський вітер по душам мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде,
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає”
Олена Матушек
26 квітня 2019 року в нашій школі учнями було проведено захід, присвячений черговій річниці Чорнобильської трагедії. Присутнімина ньому були учні 3-11 класів, вчителі.
Метою заходу було ознайомлення учнів з однією із трагічних сторінок України; вшанування пам’яті трагічно загиблих під час ліквідації наслідків аварії, жертв чорнобильської катастрофи; розкриття тяжкості наслідків трагедії, щоб запобігти подібному лиху; допомогти учням визначити для себе моральні і ціннісні пріоритети.
Важливо пам’ятати та доносити правдиву інформацію до нових поколінь про трагедію, яка торкнулася мільйонів людей.
Великодня писанка
Великдень – одне з найдавніших та найшанованіших свят у народі. Свято Пасхи супроводжується багатьма звичаями та обрядами. Та найдревніший обряд, який зберігся і понині, є разкрашування яєць. Тому зараз в останній тиждень перед Великоднем проводяться виставки писанок та крашанок.
У нашій школі також всі з нетерпінням чекають на Пасху – і дорослі, і малі. Підтвердженням цьому є виставка-конкурс писанок та колективних святкових екібан, яка проходила з 22 по 26 квітня. Участь у підготовці експонатів взяли усі учнівські колективи школи, разом із вчителями та батьками. Фантазія, ідеї і їх втілення просто вражають.
Проведення такого тематичного заходу залучає дітей до вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва; виховує в них національно-патріотичні почуття, гордість за свою країну, рідний край; надає учням можливість виявити свою індивідуальність; сприяє зміцненню дружніх стосунків у колективах, розвитку згуртованості, надихає на спільну творчу діяльність.
Чекаємо на такі ж чарівні роботи в наступному році!
Екскурсія на “Укрзалізницю”
Профорієнтаційна робота серед учнів старших класів передбачає формування у них професійної перспективи життєвих планів, спрямованих на вибір професії і ствердження себе як суб’єкта професійної діяльності.
Професійна орієнтація повинна мати системний характер, включати професійну інформацію, професійну консультацію,професійну діагностику та професійну адаптацію.
З цією метою, 16 квітня 2019 року, учні 10 та 11 класів нашої школи відвідали профорієнтаційний захід за участю АТ «Укрзалізниця» в м. Вовчанськ. Під час зустрічі учні дізналися про розмаїття залізничних професій та можливість пройти навчання в гуртках залізничного спрямування і спробувати себе в ролі провідника, чергового по станції або машиніста тепловоза на профорієнтаційній платформі Вовчанської залізниці. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Профорієнтаційна робота – одна з найважливіших складових виховного процесу, тому потребує особливої уваги, бо від успішності її залежить майбутнє наших дітей.
Весняний суботник
Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом. А школа – наш другий дім. І у ньому має бути чисто та затишно.
13 квітня 2019 року з метою поліпшення санітарного та естетичного стану території нашої школи, учні 5-11 класів разом з вчителями та працівниками школи вийшли на традиційний «Весняний суботник».
В результаті було впорядковано пришкільну територію: спортивний майданчик, квіткові клумби, висаджені дерева та кущі, прибрана територія біля центрального входу та навколо приміщення школи. Діти, як мурашки, підмітали, загрібали, впорядковували клумби. Сонячна погода та працьовитість учнів та дорослих забезпечила гарний настрій та ефективну роботу.
Приємно, коли довкілля сяє чистотою і охайністю. Тож давайте не смітити і підтримувати належний порядок!
ДЯКУЄМО ВСІМ ЗА ГАРНУ РОБОТУ!!!
Посади дерево
Протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають площу приблизно 9 млн га, тобто 15 % її території.
Знищення лісів зумовило не лише дефіцит деревини для промисловості України, почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на півдні та сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.
Кажуть, людина виконала свою життєву місію, коли посадила дерево. Однак чи достатньо цього? Одне дерево на одну людину – це не те співвідношення, яке захистить кожного з нас у нинішньому технократичному світі. Тому мешканці нашого селища неодноразово допомагали школярам у озелененні шкільного подвір’я. От і цього року не залишились осторонь мешканці нашого села. Найактивніші з них Задорожня Парасковія Василівна та сім’я Берченко Андрія Вікторовича та Світлани Іванівни.
Зробимо рідний Салтів зеленішим!
Змагаються футболісти
Стартували футбольні змагання «Шкіряний м’яч» Спартакіади школярів «Спорт протягом життя» серед команд закладів загальної середньої освіти Старосалтівської селищної ради. У змаганнях взяли участь команди шкіл Старосалтівської ОТГ. За результатами змагань:
І місце -Хотімлянська ЗШ (тренер – Котляров О.Г.)
ІІ місце – Старосалтівська ЗШ (тренер – Новіков В.І.)
ІІІ місце Гонтарівська ЗШ (тренер – Пелих В.В.)
Вітаємо переможців!
Природа рідного краю
8 квітня учні 3-А, 3-Б класів нашої школи під керівництвом Ділової Інни Олександрівни та Коваленко Анастасії Миколаївни вирушили на екскурсію до Старосалтівського лісництва для ознайомлення з рослинним світом нашого краю.
Діти почули багато нового та цікавого про роботу лісництва, побачили як вирощують саджанці багатьох рослин нашої місцевості.
Дякуємо лісничому Старосалтівського лісництва Заровному Юрію Миколайовичу за організацію екскурсії, та заступнику директора Вовчанського лісництва Мєдвєдєвій Галині Миколаївні за змістовну та цікаву розповідь.