Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі
Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій, як голодомор 1932-1933-го.
Сьогодні учні та вчителі нашої школи вшанували пам’ять загиблих під час Голодомору. Для школярів було підготовлено інсценізацію твору «Молитва за убієнних голодом» К. Мотрин. Головну роль – Мати-Україна – зіграла учениця 10 класу Потикун Анастасія.
Також учні переглянули документальний фільм «Білим по чорному».
Мільйони людей, які загинули в 1933 році голодною смертю, не могли безслідно розчинитися в часі і просторі. Про них пам’ятають ті, хто вижив, – їх діти та онуки, про них пам’ятатимемо ми. Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.
Екологічні катастрофи планети Земля
17 листопада вчителями Білай Н.І. та Лиманською Е.Х. для учнів 2-4 класів було проведено усний журнал «Екологічні катастрофи планети Земля».
Метою заходу було донести до дітей гострі проблеми екології Землі, які впливають на життя людства.
Діти декламували вірші, присвячені красі природи на Землі, розповіли приказки та прислів’я про природу та її явища.
Третьокласники підготували поради для тих, хто йде на природу відпочивати. А учні 4 класу загадали загадки про природні явища.
Наприкінці заходу була проведена інтерактивна гра «Що мені дає природа?», в якій всі учні з задоволенням взяли участь.
Пам’ятайте! Жива природа – це дивовижний, складний, різноманітний світ. Особливе місце в ньому відведено людині. Саме від людей залежить, чи побачить світ майбутні покоління.
ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ
21 листопада для учнів нашої школи була проведена лінійка, присвячена Дню Гідності і Свободи. Ведучі Потикун Анастасія (10 клас) та Данець Валерія (9-А клас) нагадали учням про події 2013 – 2014 років в Україні, коли відбулась безпрецедентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади.
Школярі подивились відео «Хроніка Майдану» та переглянули презентацію «Герої Небесної Сотні».
Ми з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної сотні, котрі стали символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні, ті, хто лише почав жити.
Минуть роки, відлетять у вічність, але не згасне пам’ять про героїв Майдану, про героїв-воїнів АТО, які загинули за цілісність, гідність і свободу нашої держави.
У ЦЬОМУ РОЦІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА ЗНО
Реєстрація на ЗНО у 2017 році триватиме трохи більше місяця – з 6 лютого до 17 березня. А самі тестування відбуватимуться з 23 травня до 16 червня. Таким чином, наступного року ЗНО розпочнеться пізніше, аніж цьогоріч, бо у 2016 воно стартувало 5 травня.
Щодо нововведень у самій процедурі тестування, то наступного року ЗНО вперше повністю замінить державну підсумкову атестацію у школах. Усі три обов’язкові шкільні іспити учні складатимуть шляхом тестування.
Зокрема, перший обов’язковий предмет для усіх – українська мова. Другий на вибір – історія або математика. А третій – який вибере сам учень. Так само три предмети складатимуть для вступу у виші. Перший українська мова, другий на вибір – математика, історія або біологія. Третій – затверджений правилами прийомом вищого навчального закладу.
Якщо у 2016 році ЗНО зараховували як державну підсумкову атестацію з двох предметів, то у наступному році це вже будуть оці три предмети. Результати тестування оцінюватимуть за 12-бальною шкалою для шкіл і за 200-бальною для подальшого вступу.
Як і в минулі роки, відбуватиметься пробне тестування. Зареєструватися на нього можна впродовж січня, а відбуватиметься воно 1 і 8 квітня.
Наступного року найвірогідніше зросте вартість пробного ЗНО, яке є платним. За її прогнозами коштуватиме воно 132 грн (у 2016 його вартість була 120 грн).
Квітни, мово наша рідна!
Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
Олесь Гончар
11 листопада для учнів 7-11 класів відбулось свято мови «Квітни, мово наша рідна!», яке підготували вчителі української мови та літератури Шевченко А.В., Карімова К.О. разом з бібліотекарями Лисаченко Л.В. та Заіченко О.Г.
Ведучими були баба Палажка та баба Параска (Рижикова Діана та Фадєєва Аліна, 7-А клас), які нагадали учням історію становлення рідної мови та найсумніші дати. Учень 11 класу, Яременко Максим наголосив, що наш обов’язок – плекати мову, не засмічувати русизмами, кальками, словесними покручами.
На святі лунали пісні про рідну мову у виконанні Абрамченко Марії, Щиголевої Анастасії, Кошель Анжеліки (6 клас) та Бондаренко Олесі (10 клас).
Любімо українську мову, плекаймо її! Говорити нею – це найкращий спосіб її підтримати.
У казковому світі української мови
До дня писемності та рідної мови 9 листопада 2016 року в Старосалтівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів вчителі початкових класів Лиманська Ельміра Худукизи та Лапіна Любов Павлівна провели філологічну гру «У казковому світі української мови» для учнів 2-А та 2-Б класів. Цікавою та змістовною виявилась мовна гра для другокласників. Діти довели, що вони справжні знавці рідного слова.
У запеклій боротьбі і з відривом лише в один бал перемогла команда 2-Б класу – «Калинка».
Вітаємо переможців!
16-й радіодиктант національної єдності
9 листопада, з нагоди відзначення Дня української писемності та мови, відбувся XVІ Радіодиктант національної єдності. В ньому взяли участь і учні 9-11 класів нашої школи. Разом з учнями за парту сів і директор школи Матвієвський Леонід Арсентійович.
Радіодиктант — це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості. Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу. Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи. Бо писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким! Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові.
Згідно з умовами акції, кожний учасник може відправити диктант на перевірку на українське радіо. Для цього можна скористатися звичайною поштою або електронною.
Нагадаємо, в 2014 році Всеукраїнський диктант національної єдності встановив рекорд за масовістю. Диктант проходив у Київському університеті імені Бориса Грінченка, а охочих його написати виявилося більше, ніж місць у актовій залі університету (їх усього 600). Цей рекорд було внесено до Національного реєстру рекордів України.