День пам’яті Героя
27 листопада – особливий день для колективу Старосалтівської школи. В цей день відзначаються роковини з дня загибелі Олександра Михайловича Щербака.
«Страшна смерть, але вона в тисячу разів страшніша, коли боїшся її. Смерть не страшна, якщо в мені і в кожному з нас горить любов до Вітчизни і велика ненависть до ворога. Ненависть до ворога сильніша смерті…», – ці слова Олександра Щербака звучать як сповідь, як заповіт людини-патріота, людини-громадянина. Після написання цих слів Олександр Щербак прожив усього 80 днів… 27 листопада 1942 року він загинув у нерівному бою з фашистськими окупантами. Прикриваючи відхід друзів, він бився до останнього. Ворожа куля пробила йому груди, але він з останніх сил підняв автомат і встиг дати останню чергу по фашистах. Олександр зробив усе, що міг, і загинув героєм.
В місті Вовчанську височить кількаметровий гранітний обеліск над Братською могилою загиблих в боях за визволення рідної землі. В цій могилі похований і Олександр Щербак.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року Щербаку Олександру Михайловичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
У 2010 році рішенням сесії Вовчанської районної ради нашій школі було присвоєно звання Героя Радянського Союзу О.М.Щербака, а на її будівлі урочисто відкрито меморіальну дошку.
11 клас
Адаптація п’ятикласників
На минулому тижні відбувся психолого-педагогічний консиліум «Перебіг адаптаційних процесів у п’ятому класі», який провела практичний психолог Берченко Світлана Іванівна. В ході консиліуму було визначено ряд учнів, які потребують психолого-педагогічної підтримки. Під час обговорення труднощів, які виникають в учнів, було розроблено стратегії щодо створення комфортних умов навчання. Практичним психологом школи були надані рекомендації вчителям, які викладають у п’ятому класі, щодо попередження високого рівня тривожності в учнів, формування адекватної самооцінки, підвищенню соціометричного статусу кожного учня.
25 листопада відбулося засідання педагогічної ради на тему «Проблеми оцінювання результатів навчання учнів у загальноосвітній школі», де було розглянуто питання проблеми оцінювання результатів навчання учнів в загальноосвітній школі, роль класного керівника у формуванні та становленні самоврядування. Учителі ознайомилися з історією шкільної оцінки, обговорили різні підходи сучасної педагогічної науки до питання оцінювання знань, психологічний вплив оцінки на учня, проблеми, з якими стикається учитель при виставленні оцінок. Учасники засідання були ознайомлені з результатами анкетування учнів та вчителів щодо оцінювання знань.
У результаті роботи педагогічної ради було намічено шляхи вдосконалення процесу оцінювання.
Цікава екскурсія
19.11.2015 учні 11-10 класів відвідали гвардійський ордена Червоної Зірки факультет військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту». Для нас провели екскурсію по території навчального закладу. Ми відвідали музей, де ознайомились з історією військової частини, на базі якої у 1946 році був заснований військовий навчальний заклад. Затамувавши подих,старшокласники слухали розповідь екскурсовода, розглядаючи музейні експонати: документи, фотографії,нагороди, зразки зброї та військової форми різних часів, в тому числі бійців АТО. Нас запросили відвідати казарму курсантів,навчальні кафедри, аудиторії. Кредо за яким навчаються і живуть майбутні офіцери: «Життя державі, а честь – нікому». Дуже корисними були для нас тренування з розборки і зборки військової зброї АК-74 та АК-47.
Спасибі за екскурсію! Ми повернулись до школи з морем емоцій та бажанням ще раз відвідати військовий навчальний заклад.
Україна – це Європа
Зі святом!
Сьогодні, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України від 13 листопада 2014 року №872.
“Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені як Президенту України залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці віднині й навіки будуть відзначати 21 листопада”, – сказав Глава держави.
12 листопада в нашій школі відбувся конкурс «Міс Осінь – 2015», в якому взяли участь дівчата 5-8 класів. Конкурс був цікавим та веселим. Конкурсантки проявили себе вмілими господинями, гарними парикмахерами, розкрили свої таланти та здібності. За підсумками журі звання «Міс Осінь – 2015» отримала Рижикова Діана, учениця 6-А класу. У номінаціях перемогли: «Міс конгеніальність» – Абубакірова Дарина (6-Б клас), «Міс загадковість» – Коротка Поліна (8-Б клас), «Міс досконалість» – Абрамченко Марія (5 клас), «Міс чарівність» – Найдюк Єлизавета (8-А клас), «Міс неординарність» – Юрченко Анастасія (7 клас).
Чергові 8-Б класу
Бринить-співає наша мова, чарує, тішить, і п’янить…
Сьогодні, 13 листопада, в актовій залі нашої школи для учнів 5-9 класів пройшов усний журнал, присвячений Дню української писемності та мови, під назвою “Бринить-співає наша мова, чарує, тішить, і п’янить…”. Метою заходу було виховання любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до України, до народних традицій, пісень та обрядів; формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу. Цікавим, пізнавальним та корисним виявився усний журнал, підготовлений бібліотекарями Заіченко О.Г. та Лисаченко Л.В.. Активними учасниками заходу були учні 6-х класів (Рижикова Д., Третяк В., Байдик Б., Долженко Є., Фадєєва А., Шпичко О., Івакіна Д.), 8-А (Цапенко Г., Леонець А.), 9 (Потикун А., Божко Н., Донець Е., Шепетько І.) , 10 (Яременко М.) класів. Учні дізнались про розвиток та становлення рідної мови, її місце серед мов світу.