Перші збори
26 лютого відбулися традиційні збори батьків майбутніх першокласників. З присутніми працювали заступник директора з НВР Гордієнко О.М., вчитель початкових класів Лапіна Л.П., практичний психолог школи Берченко С.І., медична сестра Пугач Л.І., які надали практичні рекомендації по підготовці дітей до школи. Крім того, Берченко С.І.докладно розповіла про психологічні особливості дітей 6-7 років та надала багато порад по адаптації дітей до шкільного життя, а Лапіна Л.П. надала деякі поради щодо навчання та виховного процесу дітей.
Свято рідної мови
Сьогодні в Старосалтівській школі для учнів 5-6 класів проходила мовна вікторина “Мово рідна, слово рідне”, присвячена Міжнародному дню рідної мови.Вікторину підготували учитель української мови та літератури Карімова К.О. та педагог-організатор Охтирько А.В. Команди змагалися у таких конкурсах: “Візитка”, “Розминка”, “Підбери синонім”, “Юні поети”, “Художники”. Діти з цікавістю давали відповіді на питання, ілюстрували відомі українськінародні прислів’я, складали вірші, характеризували пісні. Компетентне журі уважно слідкувало за ходом гри. За підсумками усіх конкурсів І місце посіла команда 5-А класу, ІІ місце – 6 клас, ІІІ місце – 5-Б клас. Вітаємо переможців і бажаємо любити і берегти рідну мову!
ДПА-2015
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 192 від 20 лютого 2015 року
Про проведення державної підсумкової
атестації учнів (вихованців) у системі
загальної середньої освіти у 2014/2015
навчальному році
Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 30 грудня 2014 року № 1547 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602 наказую:
Провести державну підсумкову атестацію у загальноосвітніх навчальних закладах:
І ступеня – з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, читання та математики;
ІІ ступеня – з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу;
ІІІ ступеня – з трьох предметів у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування – з української мови у формі ЗНО; з 22 по 28 травня – у навчальних закладах з двох предметів – математики або історії України та предмета за вибором учнів.
2. Затвердити орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань, що додаються.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра Павло Полянський
Харчуйтесь правильно!
Здоров’я потребує правильного харчування. Раціональне харчування попереджує захворювання шлунково-кишкового тракту та усього організму. Учні проводять у школі до восьми годин і їм необхідно харчуватися. На жаль, не всі учні нашої школи харчуються у шкільній їдальні, де кухар готує смачні страви. Меню щодня різне, це для того, щоб якомога корисніше було харчування для учнів школи та більше вітамінів потрапляло в дитячі організми. Вченими доведено, що харчування впливає на мислення від 90% до 100%. Тому, краще харчуватися в шкільній їдальні, ніж вживати сухарики, чіпси, солодкі газовані напої, які негативно впливають на здоров’я дітей. Ми рекомендуємо харчуватися в їдальні, займатися спортом, а не їсти фаст-фуди.
Учні 8 класу
Пам’ять у наших серцях
Рани їхні вже не їм болять,
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…
Л. Максимлюк
Сьогодні, 20 лютого, Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
У Старосалтівській школі пройшов захід, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні, для учнів 9-11 класів. Учитель історії Матвієвська Л.М. розповіла дітям про Революцію гідності, зосередивши увагу на подіях лютого 2014 року. Під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого.
Учні подивились документальний фільм «Небесна сотня. Зима, що нас змінила», який не залишив нікого байдужим. Сльози на очах – підтвердження того, що ми небайдужі, що ми пам’ятаємо…
Охтирько А.В., педагог-організатор.
День всіх закоханих або День святого Валентина існує вже понад півтори тисячі років. Про самого Валентина, ім’я якого носить свято, відомо зовсім небагато. За легендою, християнського проповідника Валентина посадили в римську в’язницю за віру і невдовзі засудили до страти. Сидячи під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в’язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти. За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у Валентина. Той як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) прислав їй зворушливий лист, який підписав «Твій Валентин». У пам’ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони..
У нашій школі теж не забувають про це свято. Для усіх учнів працювала «Валентинова пошта». Діти з радістю дарували один одному валентинки. Проходив конкурс плакатів «Чарівне серце». Кожний клас виготовив святкову валентинку, а призові місця отримали:
І місце – 5-А, 5-Б клас, ІІ місце – 6, 7-Б клас, ІІІ місце – 8 клас.
Вітаємо усіх зі святом та бажаємо любові у ваших серцях!
Охтирько А.В., педагог-організатор
Діти Харківщини
6 лютого проходив районний тур змагань Малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини». Команда учнів Старосалтівської школи 7-8 класів під керівництвом Новікової Н.М. та команда учнів 3-4 класів під керівництвом Плужник Т.М. та Лапіної Л.П. взяли участь у змаганнях. Учні молодших класів змагалися у рухливих естафетах: «Скейт», «Змійка», «Картопля», комплексна естафета. А команди 7-8 класів провірили свої сили у комплексних естафетах: «Баскетбольна», «Човниковий біг», «Естафета в мішках», комбінована естафета. За результатами естафет команда молодших класів посіла IV місце, а команда учнів 7-8 класів посіла І місце! Вітаємо наших спортсменів та їх наставників, бажаємо успіхів, здоров’я, швидкості та спритності!
Охтирько А.В., педагог-організатор
Звернення Міністерства освіти і науки України до педагогів, учнів, студентів та батьків щодо дня Героїв Небесної Сотні та пошанування українських захисників
Рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни стали переломними історичними подіями. Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.
Звертаємося до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників. І тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.
20 лютого – у день Героїв Небесної Сотні, а також щорічно – у День захисника України 14 жовтня пам’ятаймо про них, знайомих і не знайомих; вони виконали свій обов’язок перед народом і країною.
Також вважаємо, що в час, коли кращі люди нашої країни жертвують своїм життям і здоров’ям заради нас, творять історію нових Збройних Сил України, відзначати, нехай навіть «за звичкою», 23 лютого – скасований як свято Указом Президента №806/2014 від 14 жовтня 2014 року день армії чужої держави, яка забирає життя українських громадян і плюндрує українську землю, було б і непатріотично, і аморально.
Маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність.
Слава Україні!
Героям слава!