Для батьків

До уваги батьків майбутніх першокласників.

Набір учнів до першого класу на 2024-2025 навчальний рік

Коли розпочинається прийом документів для зарахування дитини до 1 класу на 2024-2025 н.р.?

Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради Чугуївського району Харківської області від  28.03.2024 № 13 прийом заяв розпочато з 01.04.2024 до 31.05.2024.

Як можна отримати консультацію?

Консультації надає заступник директора з навчальної роботи Гордієнко Олександр Миколайович за тел.0973965028.

В який час варто прийти?

Надати документи для зарахування або отримати консультацію з питань зарахування можна щоденно з 14.00 до 17.00.

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.

Хто подає документи для зарахування дитини?

Документи подаються одним з батьків дитини або їх законним представником до 31 травня в один із способів:

  • особисто, при цьому  необхідно пред’явити посвідчення особи;
  • надсилати електронним листом на ел.скриньку ліцею saltiv@meta.ua
  • створити заявку  на сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» https://school.isuo.org/ 

Ознайомитись з інструкцією можна тут 

Який пакет документів необхідно для зарахування до 1 класу?

Для організації інклюзивного освітнього простору для дітей  із особливими освітніми потребами до заяви додається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (висновок ІРЦ).

Чи має бути присутня дитина при подачі документів до 1 класу?

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою.

Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово до 1 класу зараховуються діти:

  • місце проживання яких, чи одного з батьків, на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально;
  • які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у ліцеї;
  • які є дітьми працівників ліцею. 

Яким документом підтверджується місце  проживання дитини на території обслуговування закладу?

Для підтвердження інформації про місце проживання ( реєстрації) дитини надається один із документів (за вибором особи, яка подає заяву) визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 «Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів»

  • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
  • довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207;
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб”
  • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
  • рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
  • довідка про проходження служби у військовій частині(за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);n>
  • акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”;
  • інший офіційний документ , що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

Хто буде першою вчителькою дитини?

Першачків 2024-2025 н.р. чекають у  досвідченні педагогині: Ділова ІнніОлександрівна, спеціаліст вищої категорії, Шарко Вікторія Олександрівна, спеціаліст вищої категорії.

ШАРКО ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категрії ДІЛОВА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА, вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії

НМТ-2024

14 березня розпочалася реєстрація на національний мультитест у 2024 році. Вона триватиме до 11 квітня включно.

Зареєструватися на тест можна онлайн. Як це зробити і які документи потрібні, читайте далі.

Дивіться також НМТ-2024 за кордоном: у яких країнах відбудеться тестування

Стартувала реєстрація на НМТ-2024

Зареєструватися на НМТ треба за допомогою спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО. Спочатку потрібно створити персональний кабінет і вказати ідентифікаційний код, прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, дані документа, що посвідчує особу.У кабінеті також треба вказати;

  • якого року ви випускник школи;
  • чи потрібні вам спеціальні умови для складання тестування;
  • вибрати предмет на вибір;
  • також – населений пункт, де ви плануєте складати тестування;
  • мову складання НМТ;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії документів;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Як реєструватися учасникам, які за кордоном

Якщо одинадцятикласник перебуває за кордоном і вчиться дистанційно в українській школі, йому варто завантажити довідку з місця навчання, отриману саме в цій школі. Якщо закінчуєте закордонну школу, тоді перекладена довідка має бути з цього закладу освіти.

При цьому в УЦОЯО радили не зволікати з реєстрацією, аби мати можливітсь обрати найближчий населений пункт за кордоном, в якому ви хочете складати тестування.

Зареєструватися на тест можна онлайн. Як це зробити і які документи потрібні, читайте далі.

Дивіться також НМТ-2024 за кордоном: у яких країнах відбудеться тестування

Які завантажити документи

Під час реєстрації на НМТ треба завантажити сканкопії та/або фотокопії:

  • паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
  • довідку з місця навчання, яка підтверджує, що ви завершуєте школу у 2024 році або зробили це у минулі роки;
  • ідентифікаційний код.

За потреби вступник / вступниця має також додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб;
  • медичного висновку;
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Як виправити інформацію

Після надсилання на обробку реєстраційних даних і документів варто переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат ви отримаєте повідомлення про потребу виправити недоліки, треба якомога швидше це зробити. У повідомленні ви отримаєте необхідну інформацію.

Виправити й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 15 квітня.

До 15 квітня в персональному кабінеті можна буде змінити:

  • навчальний предмет на вибір;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця перебуватиме у час проведення НМТ;
  • інформацію про потребу у проходженні НМТ під час додаткових сесій.

За матеріалами https://24tv.ua

Обрано підручники та навчальні посібники для другокласників

ДІТИ ТА СОЛОДОЩІ

Без новорічних солодощів не минає свято. Їх приносять гості, роздають у школах та в дитячих садочках, і неодмінно додають до пакунків з подарунками.
Цукерки, шоколад, печиво, торти – загалом майже 13 кілограмів солодкого на рік у середньому з’їдає українець. А під час свят попит на ласощі зростає. Практично всі діти дуже люблять солодке. Батьків мучить питання, в якій кількості допустимо вживання малюком солодощів і як обмежити цю кількість.
Дітям до року солодке не рекомендується давати в їжу, оскільки імунна і травна системи малюка ще не налагодили свою роботу. Малюкам можна давати солодке у вигляді природних цукрів – це фруктоза і лактоза маминого молока. Не слід підсолоджувати воду чи кефір.
Починати можна після року із зефіру або пастили, мармеладу без цукрової присипки. Цукор може викликати бродіння в кишківнику, а звідси проблеми з випорожненнями і висипання. Діти, схильні до діатезу, не потребують солодких продуктів до 2-х років. Їх введення можливе, але пізніше та з обережністю.
Після 3-х років дитині можна починати давати солодке у вигляді тортів чи тістечок. До цього моменту травна система майже повністю організована і може переробити дані продукти.
Льодяники й карамельки можна пропонувати малюкові тільки з 4-х років, оскільки існує ризик того, що дитина може вдавитися.
Небезпека споживання надлишкової кількості солодкого полягає в тому, що це може негативно позначитися на стані зубів дитини й спровокувати надмірну вагу. Від величезної кількості солодкого порушується обмін речовин і підвищується навантаження на печінку. Батькам необхідно пояснювати дитині, що зайве вживання солодощів може спровокувати захворювання зубів.
Ніколи не залишайте солодке на очах у дітей, а от фрукти завжди кладіть так, щоб дитина їх бачила. Потрібно навчитися регулювати кількість солодощів, які їсть малюк. Ніколи не використовуйте солодощі як хабар або підкуп дитини, у майбутньому це може викликати негативні наслідки.
Але повністю виключати солодке з раціону дитини теж не можна, тому що солодощі – це чудове джерело енергії. Крім того, цукерки й торти – це просто радість і задоволення для кожної дитини. Головне завдання батьків –правильно і розумно контролювати кількість і якість солодощів, які з’їдаються їх дитиною.
Найголовніше: завжди пам’ятайте, що найкраще виховання дитини – ваш особистий приклад, тому постарайтеся самі не зловживати солодким! Будьте прикладом для своїх дітей, адже вони схильні повторювати все за батьками. Пам’ятайте, що харчування дитини в дошкільному й молодшому шкільному віці впливає на її здоров’я в майбутньому.
Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх дітей! Нехай свята приносять тільки радість і позитивні емоції!

З прийдешніми святами!
З повагою, Чугуївське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Харківській області

Як обрати безпечну дитячу іграшку

Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.
Сьогодні в торговельній мережі можна побачити надзвичайне розмаїття дитячих іграшок різних видів, розмірів, призначення та типу. Але чи вся ця продукція безпечна? Чи можна її використовувати без шкоди для здоров’я? Слід пам’ятати, що їх об’єднує обов’язкова вимога, – характеристики мають відповідати умовам Технічного регламенту безпечності іграшок та всім нормам безпеки.
Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області пропонує при купівлі дитячих іграшок дотримуватись 10 правил:
1. Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки. Яскраві, красиві, легко миються – у таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної пластмасової іграшки суттєво переважають її плюси. Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор для дітей віком старше 3-х років. Перед купівлею понюхайте іграшку. Якщо від неї відчувається різкий неприємний запах, ймовірно в її складі є небезпечні хімічні складники (фталати, толуол, фенол, формальдегід, полівінілхлорид та інші), постійний контакт з якими може призвести до проблем зі здоров’ям дитини (порушення в роботі печінки, нирок, алергічні реакції тощо). Продовження

Працює психолог

Щодо отримання психологічної допомоги у Старосалтівському ліцеї

Діяльність психологічних служб та психологічна підтримка є актуальними у різні періоди життя людей, особливо уважно треба ставитися до свого стану під час воєнних подій. Зараз освітянам вкрай тяжко актуалізувати сили на освітній процес, адже занедбаними залишаються більш нижчі рівні благополуччя людини. Це є своєрідною реакцією психіки на кризові події, із якими ми зіштовхнулися.

Нагадуємо, що в Старосалтівському ліцеї продовжує функціонувати психологічна служба, представлена практичним психологом Потикун Анастасією Олексіївною. У разі необхідності або бажання, діти, їх батьки та вчителі можуть звернутися за допомогою та індивідуальними онлайн консультаціями, що проходять у зручній для клієнта платформі (Zoom, Googlemeet, Skype, Instagram, Telegram, Viber). Домовитись про них можна за номером телефона практичного психолога ліцею. Час та день зустрічі назначаються особисто.

Варто пам’ятати, що пріоритетом для шкільного психолога є дитина, а головним завданням – створення умов для повноцінного розкриття здібностей дітей у навчанні, при яких ефективно отримуються нові знання та навички. Тому питання, із якими звертаються до шкільного психолога можуть бути:

  1. Труднощі в навчанні, адаптація до процесу навчання;
  2. Взаємовідносини у класі, із однолітками або друзями, вчителями, батьками та важливими дорослими;
  3. Вибір життєвого шляху;
  4. Самоврядування і саморозвиток;
  5. Тяжкі для перенесення емоції та почуття;
  6. Інші питання, які бентежать свідомість або впливають на життєдіяльність, бо всі ми різні.

Хвилюватися перед першою зустріччю із психологом є нормальною реакцією на зміни у житті. Але не можна заперечувати, що вони на краще!

Як отримати документи про освіту в окупованих регіонах

Міністерством освіти і науки підготовлені рекомендації для школярів та батьків, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, щодо продовження навчання та отримання документів про освіту.

У МОН рекомендують дотримуватися таких рекомендацій:

1. Подати заяву про зарахування до будь-якого закладу загальної середньої освіти на безпечній території України (допомогу у виборі закладу надають органи управління освітою 14 областей та міста Києва, а також департаменти освіти і науки Донецької, Харківської, Миколаївської та Запорізької обласних військових адміністрацій).

2. Завершити навчання та пройти оцінювання відповідно до рекомендацій МОН, затверджених наказом від 1 квітня 2022 р. № 290.

3. Свідоцтво про здобуття базової або повної загальної середньої освіти замовляє та вручає заклад, до якого подана заява про навчання (це стосується також свідоцтв досягнень для 1-4 кл. і табелів навчальних досягнень для 5-8 і 10 класів).

У разі, якщо на час завершення навчального року заклад освіти, який замовив випускникам свідоцтва, не функціонує внаслідок збройної агресії російської федерації, видавання свідоцтв та заповнення додатків до них може здійснити інший заклад освіти, визначений органом управління у сфері освіти. У цьому разі уповноважена особа закладу освіти, що заповнила додаток до свідоцтва, робить запис із посиланням на наказ «Додаток заповнено на підставі наказу МОН від 01 квітня 2022 р. № 290».

У разі відсутності результатів річного оцінювання після завершення навчання за освітньою програмою закладу освіти учень має право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання та отримати документи про освіту.

Контактна інформація для допомоги обрання шкіл щодо продовження навчання

  • Вінницька область – (098) 830 77 93, anatoliy.kalyetnik@vin.gov.ua;
  • Волинська область – (068) 412 43 64, moa88@ukr.net;
  • Дніпропетровська область – (056) 770 67 86, dnipro2022po@ukr.net;
  • Закарпатська  область – (050) 527 10 84, helenaochar@gmail.com;
  • Івано-Франківська область – (050) 245 17 30, sachovska78@ukr.net; 
  • Кіровоградська область – (066) 332 20 45, deposvkrua@gmail.com;
  • Львівська область – (098) 306 65 91, sysluk2017@ukr.net;
  • Одеська область – (066) 384 12 63, ilonashar35@gmail.com;
  • Полтавська область – (050) 684 90 03, yur4encko.alla@gmail.com;
  • Рівненська область – (098) 547 58 98, lubovosvita@gmail.com;
  • Тернопільська область – (067) 350 01 37, avzvarych@gmail.com; 
  • Хмельницька область – (097) 136 76 79, 0673017536, o@gmail.com;
  • Черкаська область – (063) 114 95 57, (0472) 54 33 54, unznz.ch@gmail.com, school17ck@gmail.com;
  • Чернівецька область – (080) 033 64 26, kseniagaiseniuk@gmail.com; 
  • Київ – (067) 740 90 12, (063) 183 52 06, vidzsosvita@gmail.com, s.ivashnova@kubg.edu.ua.

Освіта.ua

30-та річниця Збройних сил України

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».
З 3 по 9 грудня в Старосалтівському ліцеї вчителем Захисту України Новіковим Володимиром Івановичем разом з вчителем фізичної культури Новіковою Наталією Миколаївною було проведено низку заходів до 30-річчя Дня Збройних сил України. Третього грудня серед жінок та дівчат Старосалтівського ліцею пройшли змагання зі стрільби з пневморушниці з нагоди 30-ї річниці Збройних сил України. 6 грудня в 11 класі проведена вікторина «Юний захисник України», а в 10 урок-змагання з розбирання та збирання автомата АКС-74. Для 5-11 класів протягом тижня в спортивному залі був проведений квест «Зростаймо мужніми». За підсумками проведених заходів переможців і учасників було нагороджено грамотами:
Змагання зі стрільби з пневморушниці:
І місце – Черкашина Анастасія, учениця 11 класу;
ІІ місце – Арестова Анна Геннадівна, вчитель англійської мови;
ІІІ місце – Шевченко Альна Вікторівна, директор Старосалтівського ліцею.
Квест «Зростаймо мужніми», присвячений відзначенню 30-ї річниці Дня збройних сил України:
І місце – 9-Б, 5-Б класи,
ІІ місце – 8-А, 10 класи,
ІІІ місце – 6-А, 7-Б класи,
Грамоти за активну участь отримали капітани команд 9-А, 11, 5-А, 6-Б, 7-А, 8-Б. Вітаємо переможців і учасників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Гаряча лінія

1 клас

PISA

Останні новини

Опитування

Де Ви зараз?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930